Львів в диму: 60 пожежних машин гасять палаючі торфовища – спецкор

logo


Львів знову в диму. У ніч на 6 вересня кілька районів міста затягнуло густим димом.

З ранку в Держслужбі з надзвичайних ситуацій Львівської області не змогли пояснити причину задимлення. Однак пізніше стало відомо, що недалеко від Львова палають торфовища.

В кінці травня на звалищі біля Львова також сталася пожежа. Ситуація ускладнилася через зсув, в результаті чотири людини опинилися під завалами.

Тоді, в зв’язку з закриттям сміттєзвалища, Львів зіткнувся з проблемами при вивезенні сміття. Влада Києва запропонувала допомогти у вирішенні цієї проблеми, в результаті сторони домовилися третину відходів зі Львова вивозити і утилізувати в Києві.

Детальніше про нову пожежу під Львовом в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив кореспондент зі Львова Андрій Галицький.

Чи дійсно палають торф’яники і яка остання інформація щодо цього загоряння?

– Дійсно, вже за офіційною інформацією рятувальники близько 11 години сьогоднішнього дня знайшли джерело загоряння. За офіційною інформацією від ДУ ДСНС у Львівській області, горять торф’яники у Львівській області. Саме через це сьогодні Львів був окутаний дуже густим туманом, а в повітрі відчувався надзвичайно різкий запах диму. Рятувальники стверджують, що саме через загоряння на торф’яникам в населеному пункті Ситихів і окутав зранку цей їдкий дим і такий густий туман, однак станом на цю годину ще у повітрі в Львові відчувається запах неприємний.

Експерт: вихід Ложкіна з АП може бути пов’язаний з підпалом «Інтера»

Тобто найбільша концентрація диму була у Сихові?

– Дійсно, найбільше відчувався запах диму на Сихові, зранку стурбовані львів’яни почали писати про це в соцмережах і дуже побоювалися, що це знову спалахнула пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі. Тривогу також посилювало те, що пожежники досить довго не могли знайти джерело загоряння. Перші повідомлення про те, що у Львові запах горілого, рятувальники отримали ще о восьмій ранку, а офіційну інформацію від ДСНС – лише об 11 годині. Тобто більше двох годин рятувальники шукали місце можливого загоряння торфовища.

Скільки людей зараз намагаються загасити торф’яники?

– Одразу після виявлення джерела загоряння на місце події вирушили 60 одиниць техніки.

Чи є інформація від екологів про рівень забруднення у Львові та області?

– Офіційної інформації від екологів ще немає, але вони вже просили львів’ян зачиняти вікна в квартирах, намагатися поменше виходити на вулицю. Але це будні дні і всім львів’янам потрібно на роботу, до школи, в університет. Екологи попереджають, що треба обов’язково зачиняти вікна.

Зараз яка ситуація на Грибовицькому сміттєзвалищі?

– Жителі навколишніх сил, зокрема Малахова і Великих Грибовищів, перекривали трасу. У людей була така інформація, що міська рада поблизу місця, де стався зсув ґрунту і де загинули рятувальники, хоче облаштувати новий тимчасовий полігон для вивозу сміття. Наразі рекультиваційні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі призупинені. Проблема полягає також в тому, що міська рада чомусь відмовляється надавати людям проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Нагадаємо, 5 вересня учасники мітингу знову зібралися біля будівлі телеканалу «Інтер» в Києві, де напередодні була пожежа. Вони розмалювали фарбою встановлений вночі по периметру будівлі двометровий паркан.

Політичний експерт Агентства моделювання ситуацій Валерій Гончарук в ефірі «ГС» зазначив, що в українському суспільстві є різноманітні настрої, але він не переконаний, що громадскість мала якесь відношення до підпалу будівлі телеканалу «Інтер» та акції протесту, що тривала під його стінами.

Читайте також:

Підпал «Інтера»: переділ медіаринку або новий «майдан». Думка політолога