Львів відзначає Свято музики на 40 локаціях

logo
102965_lviv_vidznachae_svjato_muziki_na_40_lokac.jpeg


Свято музики започаткували у Парижі у 1982 році. Відтоді до них приєдналося більше сотні країн. Україна ― не виняток. Львів ушосте підтримав таку традицію.

Щороку 21 червня, у день літнього сонцестояння, музиканти 120 країн світу виходять на вулиці. На львівській площі Ринок просто неба Свято музики відкрила «ПРАВДА-orchestra». Джазували, фолькували, словом, робили усе, аби перехожі зупинилися і безкоштовно послухали добру музику, а далі пішли у своїх справах із добрим настроєм.

«Музика приносить завжди радість, люди заряджаються позитивною енергією. День кращий, настрій хороший. Так що, я думаю, це хороша справа», ― зізнається художній керівник «ПРАВДА-orchestra» Роман Вовк.

Кожен закапелок Львова має свою атмосферу і настрій. Середньовічному дворику монастиря Бернардинів пасує давня музика. Нею нині наповнював простір колектив «Musica Radicum».

«Це музика епохи Львова, якого ми бачимо в центрі, пізнє Середньовіччя, ранній Ренесанс. Європейські майстри дають зразки, і у Львові це все відтворюється в дуже гарних традиціях. Ви можете послухати музику, яка побутувала і у Львові у XVII сторіччі», ― розповідає музикант гурту «Musica Radicum» Всеволод Садовий.

А от вуличним музикантам жодного свята для музики не треба. Вони так само, як і у попередні дні, займали свої насиджені місця.

«Та у мене кожен день – свято», ― підтверджує вуличний музикант Дмитро.

Ті, у кого музика щодня чи лише раз на рік, однаково вийшли на вулиці міста. Найрозмаїтіші ритми лунали із 40 локацій від 80 гуртів.

З детальнішою програмою можна ознайомитися тут.


Реклама

А поділитися?