Львів звернеться до керівництва держави щодо прискорення розгляду та прийняття проекту Закону про антикорупційні суди

logo


233405 1Сьогодні під час пленарного засідання депутати Львівської міської ради звернуться до центральних органів влади України з проханням прискорити розгляд та прийняття проекту Закону про антикорупційні суди, а також забезпечити формування Вищого антикорупційного суду впродовж найближчих шести місяців. Про це повідомляє прес-сслужба ЛМР.

«За результатами вчорашньої нашої колегії хочу озвучити наступні пропозиції. Ми вчора розглядали необхідність сьогодні на сесії міської ради проголосувати звернення  до Президента України, до Голови Верховної Ради, до Голови підкомітету з питань правової політики та правосуддя, до Народних Депутатів України стосовно необхідності створення в Україні антикорупційного суду. Про це багато говорять експерти, про це багато говорять всі наші закордонні партнери.

Я би дуже хотів, щоб ми всі разом сьогодні це звернення проголосували. Тому  що треба дати чіткий імпульс зі Львова, що ми твердо ставимо питання. В Україні мають бути антикорупційні суди, бо в нас сьогодні боротьба з корупцією нагадує ловлю риби в стилі діскавері. Зловили, покрасувалися, а ввечері тихенько відпустили.  Ці речі недопустимі.

Політична корупція – це загроза для нашої країни. Якщо ми хочемо перейти від слів до діла, то треба створювати суди і достатньо твердо проводити політику стосовно мінімізації корупції і боротьби з корупцією», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.    

Так, у тексті звернення зазначено (подаємо текст повістю):

«Ми, депутати Львівської міської ради, від імені громади м. Львова, занепокоєні згортанням активних дій щодо впровадження антикорупційної реформи. Адже, не зважаючи на ряд прогресивних кроків у сфері боротьби з корупцією (створення НАБУ, впровадження електронного декларування) в державі до сих пір відсутній ключовий важіль боротьби з корупцією – антикорупційній суд.

Законопроект про антикорупційні суди зареєстровано та подано на розгляд Верховної Ради України ще у лютому місяці цього року, проте  за більш як шість місяців його існування розгляд законопроекту жодним чином не прискорено, що ставить під сумнів наміри влади продовжувати антикорупційну реформу та здійснювати реальну боротьбу з корупцією.

Без формування незалежної та відповідальної судової гілки влади протидія корупції стає безрезультатною, оскільки не забезпечується невідворотність покарання за корупційні дії, що повинно реалізовуватись судами. Крім цього, відсутність судового розгляду та відповідно вироків у справах про корупційні порушення нівелює також і роботу національного антикорупційного бюро та спеціалізованої прокуратури, що здійснюють лише досудове розслідування таких правопорушень.

У результаті, суспільство є свідком того як корупціонери уникають покарання та продовжують перебувати на посадах, навіть попри беззаперечні докази вини, надані НАБУ, а судді, попри процес люстрації та масові переатестації, залишаються корумпованими.

Довіра населення до суддівського корпусу втрачена. Для запобігання безкарності чиновників-корупціонерів та запобігання посадовим злочинам необхідне глибинне оновлення складу судів та законодавчі гарантії їх незалежності, що можливо втілити лише створивши незалежну вертикаль спеціалізованих антикорупційних судів.

Більше того, у чинному законі «Про судоустрій і статус суддів» вже передбачено існування Вищого антикорупційного суду, проте досі не прийнятий закон, який би регулював діяльність цього суду та вимоги до суддів.

Отож, зволікання з прийняттям вказаного Законопроекту гальмує повноцінне впровадження та застосування антикорупційного законодавства, потурає безкарності корупціонерів та розростанню корупції.

Прийняття цього Закону вимагає від України також і міжнародна спільнота. Згідно з взятими Україною зобов’язаннями перед МВФ, закон про створення антикорупційного суду слід було прийняти ще до середини червня 2017 року.            

Враховуючи вищесказане та нагальну потребу у формуванні цілком незалежних антикорупційних судів, з метою реалізації положень антикорупційного законодавства

просимо

Прискорити розгляд та прийняття проекту Закону про антикорупційні суди.
Забезпечити формування Вищого антикорупційного суду протягом найближчих шести місяців.