Львівська митниця оформила рекордну кількість машин після зменшення акцизів

logo
64130_lvivska_mitnicja_oformila_rekordnu_kilkis.jpeg


Зекономити до 20% від вартості машини реально. Більше ніж півроку в Україні діє пільговий акциз на розмитнення автотранспорту. В сусідній Польщі миттєво відреагували на тимчасове зниження акцизів. Там розгорнулися цілі автохауси у прикордонних містах. Герой матеріалу Головних новин Львова сам вирішив пригнати для себе машину з Європи під пільгове розмитнення.

Пошуки нової машини Віктор почав в інтернеті. На оптимальний для себе варіант натрапив у Польщі. Там після вступу у силу закону 3251 під самим кордоном з Україною почали відкриватись великі автомайданчики з машинами з усієї Європи.

«Тут можна вибрати різні автомобілі. Всі машини з аукціонів і по добрих цінах», ― кажуть продавці машин.

Віктора зацікавила Opel Insignia 2012 року, пригнаний з Італії. На дизельному пальному, не побита, з максимальною комплектацією і пробігом лише ідеальними європейськими автобанами. ЇЇ ціна 7 тисяч 600 євро у Польщі. В Україні ж прайси на схожу комплектацію стартують від 13-15 тисяч доларів.

«Показали всі нюанси, які є по машині. Недоліки деякі, підтертості. Все, що було викладено на фотографіях, все, що було на відео ― все відповідає цим вимогам», ― запевняє Віктор.

Тільки на цьому автохаусі у Перемишлі за 5 км від кордону виставлено більше сотні машин. Усі не старші 2010 року та екостандарту євро5 ― все, як закон пише. Тут і комерційні фургони, і економ транспорт. Є навіть люксові позашляховики. Весь цей транспорт з перевірених аукціонів.

«Всі автомобілі підлягають під нове дешевше розмитнення. Тобто зменшили акцизи і відповідно розмитнення також зменшилося», ― додає Ростилав Дубан, керівник автосалону у Перемишлі.

Таких як наш герой, які особисто ввезли машину до України під розмитнення за законом 3251, за 6 місяців минулого року львівські митники нарахували близько 6 тисяч. Жартують: є статистика до і після серпня. В цифрах це 300% збільшення. Приміром, якщо у липні було оформлено 100-150 машин, то вже у серпні близько півтисячі. І динаміка з кожним місяцем лише зростає.

«В грудні їх вже тисяча була. Порівняння є, як в кількості, так і в податках. І станом на сьогодні ті автомобілі, які ввезені під закон, поповнили бюджет більше ніж на півмільярда», ― розповів у коментарі Головним Новинам Львова начальник митного оформлення Львівської митниці Андрій Бойцун.

Отож підсумуємо. За розмитнення Віктор заплатив 96 тисяч гривень. Ще у плюс 5000 тисяч обійшовся перший облік машини на українські номери і 1600 гривень він віддав за сертифікат відповідності. На все пішло тиждень часу і в середньому 3 тисяч доларів економії.

«За такі гроші тут по інтернету скільки шукав, дивився. Думав тут щось взяти, щоб не їхати і свій час не тратити, але є нюанси. Краще поїхати», ― радить власник пригнаної машини Віктор.

З мінусів такої акційної пропозиції ― те, що можна пригнати лише одну машину. Віктор також показує документи, у яких чорним по білому вказано, що у найближчий рік продавати авто не можна. Але якщо машину купувати для себе, це не проблема, каже наш герой. Пільговий акциз діє наразі до 31 грудня 2018 року.

А поділитися?