Львівська школа – найстаріша в країні, святкує своє 200-ліття

logo


Цими вихідними львівська середня школа №8 з поглибленим вивченням німецької мови, святкуватиме своє 200-ліття. У Книзі рекордів України записано, що цей будинок – одна з найстаріших шкільних будівель в нашій країні, де досі ведеться навчання.

Урочистості розпочнуться 1 червня у Львівському національному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Усі охочі відвідати дійство, а головне – випускники, можуть придбати квитки на сайті театру. Вартість – від 50 до 300 гривень, проте варто поспішити, оскільки кількість місць обмежена.

Наступного дня, 2 червня, продовжаться святкування в одному із нічних клубів Львова. Зареєструватися можна на сайті школи – ТУТ.

До слова, історія школи налічує п’ять періодів: перший починається з часу її заснування – січня 1818 року, коли австрійський цісар Франц І дав дозвіл на спорудження у Львові другого навчального закладу, що отримав назву Цісарсько-королівська друга гімназія при Домініканах, другий бере початок з вересня 1818 року, тоді гімназія переїхала з вулиці Вірменської на Підвальну і почала називатись «Цісарсько-королівська друга Львівська вища гімназія», третій період – польський, він починається у 1918 році, коли гімназії присвоїли ім’я Кароля Шайнохи, її випускника, четвертий – радянський період, тоді зникає назва «гімназія», а з’являється школа №8, п’ятий період – український, нині школа вважається однією з кращих львівських шкіл у вивченні німецької мови.

Випускниками школи були такі відомі особистості як Маркіян Шашкевич (1811—1843) — український поета та прозаїк, автор «Русалки Дністрової», Каспар Вайгель (1880—1941) — польський вчений, ректор «Львівської політехніки» у 1929-1930 роках, Станіслав Лем (1921—2006) — польський письменник-фантаст і філософ, Ілько Лемко (1951) — музикант, публіцист, дослідник історії Львова, брати Радковці – Іван та Петро – знані львівські екскурсоводи та відомий політик Олег Тягнибок.