Львівські художники змагатимуться за премію PinchukArtCentre

logo
41321_lvivski_hudozhniki_zmagatimutsja_za_premi.jpeg


PinchukArtCentre назвав учасників конкурсу на отримання премії для художників віком до 35 років Future Generation Art Prize 2017. Вони боротимуться за нагороду в розмірі $100 тис.

До шорт-листа увійшов 21 митець з Бразилії, Грузії, Туреччини, США, Колумбії, Китаю, Великобританії, Росії, ПАР та інших країн. Серед українців обрали колектив зі Львова «Відкрита група», який у 2015 році завоював Головну премію PinchukArtCentre, повідомив Cultprostir.

Художників відбирали незалежні міжнародні експерти, які аналізували всю художню діяльність митців. «Якість була одним з багатьох параметрів, які ми брали до уваги для здійснення адекватного аналізу. Крім того, мали значення географія, гендер і медіа», – сказала голова відбіркової комісії, кураторка із Сан-Пауло Даніела Кастро. Також вона зазначила, що відібрані митці є «представниками більш широкого ландшафту видатних арт-практик, які виникають по всьому світі».

Невдовзі номінанти Future Generation Art Prize створять роботи, які будуть виставлені у PinchukArtCentre з 25 лютого по 16 квітня 2017 року. А переможця конкурсу оголосять у березні. Ця ж виставка буде представлена в рамках офіційної паралельної програми Венеційської бієнале у травні.

«Відкрита група» була створена в серпні 2012 р. у Львові. Основоположниками групи є Євген Самборський, Антон Варга, Павло Ковач, Станіслав Туріна, Олег Перковський.

Група брала участь у роботі Національного українського павільйону «Надія!» на 56-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції, у Тижнях актуального мистецтва у Львові тощо.

А поділитися?