Львівські мусульмани святкують Курбан-байрам

logo


Зібратися разом та познайомити інших зі своєю культурою вирішили мусульмани Львова, які відзначають Курбан-байрам. Це ісламське «свято жертвопринесення» знаменує собою закінчення хаджу ‒ щорічного паломництва до Мекки. Мусульманська громада міста, яка налічує близько п’яти тисяч людей, організовує велике святкування вже четвертий рік поспіль. Цього року вирішили провести його у Парку культури, аби запросити сусідів та друзів, які не є мусульманами.

Традиційні страви, розважальна програма та два окремих намети ‒ для чоловіків та для жінок. Так у Львові відзначають четвертий та завершальний день свята Курбан-байрам. Його пов’язують із відомою історією про Авраама, а в ісламі ‒ Ібрагіма, який мав принести у жертву свого сина. Та творцю виявилось достатньо лише покори.

Тож у перший день після молитви традиційно приносять жертву Всевишньому ‒ бика, барана чи козу.

«Ця жертва ділиться на три частини. Одну ‒ той, хто приносить жертву, залишає собі. Другу готують та частують сусідів. І третю роздають нужденним людям», ‒ пояснює голова релігійної громади мусульман міста Львова Ернест Абкелямов.

А в решту святкових днів прийнято провідувати родичів, друзів та обмінюватись подарунками. Тож у кожному домі до приходу гостей мають бути готові. Цього разу частують шашликами та узбецьким пловом. Тут кажуть, головне ‒ пропорції.

«Якщо десять кілограмів рису, то потрібно десять кілограмів моркви, десять ‒ м’яса. Всього має бути по десять», ‒ каже кухар Тимур.

Допоки готується плов, в іншому наметі вже наготували турку, каву та солодощі. Здебільшого ‒ це пахлава. Її кожна господиня готує інакше. Різняться рецепти і в різних країнах.

Загалом, у нашому місті мешкає близько п’яти тисяч мусульман. До півтори тисячі з них ‒ кримські татари, які чотири року тому залишили свої домівки на півострові і переїхали до Львова.