Львівський суд відмовив активістові у вимозі українізувати ноутбук Lenovo

logo


У середу, 13 липня, Сихівський райсуд відмовив львівському активістові Святославу Літинському в позові з вимогою зобов’язати інтернет-магазин «5ок» нанести на клавіатуру ноутбуку Lenovo українські літери поруч із російськими.

Як розповів ZAXID.NET сам Святослав Літинський, близько півроку тому у Львові він купив ноутбук Lenovo, на клавіатурі якого були лише російські та латинські літери. Тоді активіст звернулись до продавця із проханням нанести українські букви на клавіатуру поруч із російськими. Продавець – інтернет-магазин «5ок» їм у цьому відмовив.

Тоді активісти написали листа до компанії виробника ноутбуків. Однак відповіді на нього так і не отримали.

«Я насправді не розумію, у чому проблема. Із аналогічним проханням ми звертались у Києві до інтернет-магазину «Проторія», який також продав нам ноутбук без українських літер. У сервісному центрі їх одразу домалювали і конфлікт був вичерпаний», – розповів Святослав Літинський.

Він додав, що офіційного рішення суду поки не оприлюднене. Активісти отримають його 18 липня. Тоді і звертатимуться до апеляційного суду із оскарженням.

«На словах суддя пояснила, що вона відмовила у позові, оскільки є багато людей, які користуються російською мовою. Якщо суд зобов’яже продавця нанести на ноутбук російські літери, то дискримінуватиме російськомовних українців. Нам вона порадила наступного разу уважніше обирати комп’ютери. Хоча я насправді не розумію, як три мови на клавіатурі можуть дискримінувати російськомовних. Тим паче, що наш позов стосувався виклично нашого ноутбука, а не всіх», – додав Святослав Літинський.

Нагадаємо, Святослав Літинський бореться за українізацію торгових продуктів. Активіст вже змусив українізувати панель управління у пральних машинках Electrolux, Candy, Samsung.

Також він змусив Volkswagen випускати мультимедійні системи до автомобілів із українською мовою у налаштуваннях. Крім того, Святослав Літинський першим отримав паспорт без російськомовної другої сторінки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter