«Львівтеплоенерго» нарахувало львів’янину ₴6,3 тис. за опалення однокімнатної квартири

logo


«Львівтеплоенерго» нарахувало львів’янину 6300 грн за опалення однокімнатної квартири впродовж грудня. У прес-службі підприємства пояснили, що це не помилка – через відсутність у квартирі лічильника чоловік змушений платити ще й за частину опалення всього будинку.

Сам чоловік розповів ZAXID.NET, що минулого року сплачував зимою 500-600 грн, однак вже літом отримав квитанцію на 1400 грн.

«Минулого року я платив в середньому 500-600 грн за опалення. Влітку мені нарахували 1400 грн, а за листопад прийшло 3200 грн. Живу в однокімнатній квартирі (50 м2), тож здивувався і почав цікавитися, чи це не помилково нарахували. Однак минув-тиждень два і я отримав квитанцію за грудень, а там взагалі 6300 грн за опалення квартири», – розповів ZAXID.NET Андрій Занько.

Квитанція за опалення та гарячу воду за грудень

За його словами, у «Львівтеплоенерго» порадили лише писати звернення до директора, заявивши, що помилки немає.

У розмові із ZAXID.NET речниця «Львівтеплоенерго» Ганна Пищула пояснила, що така ситуація виникла через відсутність у квартирі лічильника тепла.

«У цьому будинку є загальнобудинковий лічильник і у 48 із 54 квартир встановлені поквартирні лічильники. Інші шість квартир не мають лічильників. І в таких випадках нарахування за тепло відбуваються за таким принципом: від загальнобудинкового лічильника віднімаються покази поквартирних і те, що залишається, пропорційно розподіляють між тими квартирами, в яких немає лічильника», – пояснила Ганна Пищула.

Попередження від «Львівтеплоенерго» про можливі судові позови

За її словами, в різницю між показами загальнобудинкового лічильника та усіх поквартирних входять також витрати на опалення сходових кліток та коридорів. Тобто мешканці шести квартир оплачують не лише те, що спожили самі, а й те, що витратили на опалення всього будинку. За словами Ганни Пищули, така методика встановлена наказом Міністерства ЖКГ від 2006 року.

«Тому в цих шістьох квартирах і вийшли такі нарахування. І єдиний вихід – це поставити квартирний лічильник. Якщо в усіх квартирах будуть лічильники, то різницю між загальнобудинковим лічильником і поквартирними розподілять між усіма мешканцями відповідно до площ їх квартир», – додала Ганна Пищула.

Зазначимо, що схожий випадок був у Києві – мешканцю 4-кімнатної квартири нарахували 9600 грн за грудень. У «Київенерго» також пояснили, що всі нарахування здійснені відповідно до наказу Міністерства ЖКГ від 2006 року. Хоча у тому випадку між мешканцями квартир, в яких немає лічильників, розподілили ще й витрати на обігрів тих квартир, власники яких не подали вчасно покази.