Мусульмани Львова святкують Ураза-Байрам

logo
musulmani_lvova_svjatkujut_uraza_bajram.jpg


У послідовників ісламу  розпочалось одне з найбільших релігійних свят  – Ураза-Байрам, що знаменує закінчення священного місяця Рамадан (29-денного посту, коли їжу забороняється приймати від сходу сонця до заходу). Святкування тривають три дні.

Поки дорослі молилися, для дітей влаштували окреме свято — із солодощами та розвагами.Поки дорослі молилися, для дітей влаштували окреме свято — із солодощами та розвагами.

У Львові мусульмани зібрались в Ісламському культурному центрі імені Мухаммада Асада (вул. Лінкольна, 29-а). «Традиційно свято розпочинається із молитви в мечеті, потім ми вітаємо одне одного і частуємось. Також відвідуємо бабусь, дідусів, щоб вони  мали святковий настрій і відчули, що молодші покоління про них не забувають», — розповідає імам Ісламського культурного центру Мурат Сулейманов. У Львові мусульмани моляться у спеціальній кімнаті в Ісламському культурному центрі

Під час свята неабияку увагу приділили дітям. На малечу чекали насичена програма конкурсів, приємні призи, частування східними солодощами та фруктами. Згідно із ще однією традицією, під час святкування мусульмани допомагають бідним.

Інтернаціональність віри доводить  поліфонія мов на святі: українська, російська, англійська, арабська, турецька, французька… Енвер Бекіров із громадської організації «КримSOS» каже, що тут можна зустріти представників різних національностей. Втім, християнський Львів ставиться до мусульманів толерантно. Навіть на відкритті культурного центру були представники інших конфесій. Мурат Сулейманов ділиться: «Я сам із Криму. Втім, живучи у Львові, особливої різниці не відчуваю. Так, менталітети трохи різняться, але пріоритети й цінності всюди однакові. Правда, святкувати вдома було якось затишніше, у колі знайомих все-таки. Але й тут багато місцевих мусульман, ми намагаємось збиратись разом».

Фото автора


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...