Музиканти Львівської філармонії планують за сезон дати півтисячі концертів

logo


У Львівській обласній філармонії стартує концертний сезон. Розпочнеться все програмою „In orchestra!» з піаністом Миколою Суком, що вже прибув із США. Музикант уже мав першу репетицію, хоча тільки-но приходить до тями, бо в дорозі зі Сполучених Штатів провів понад 30 годин.

Саме Миколу Сука видання «New York Times» назвало «найвидатнішим із сучасних виконавців музики Ліста». Та цього разу, у четвер, 14 вересня, разом із оркестром філармонії він виконає Брамса. Перший фортепіанний концерт і першу симфонію.

«Брамса незручно грати. Не знаю, чому. Є композитор Ліст – піаністичний композитор, то його твори грати надзвичайно важко, ну, надзвичайно. Якісь «циркові номери», часом. Зате дуже зручно. А Чайковського, скажімо, завжди незручно – для всіх. Для вокалістів, скрипалів. піаністів. Не знаю, чому. То не значить, що поганий композитор! То щось інше. Брамс – все, ніби, добре. А от півроку не граєш його твори, а потім пробуєш і не знаєш, куди поділося все твоє вміння», – поділився враженнями український піаніст із США Микола Сук.

За цей рік музиканти філармонії дадуть близько півтисячі концертів. Це знову будуть фестивалі «Контрасти», «Віртуози», «Фестиваль Падеревського». І як бонус – багато американської музики.

«Це буде Тім Гофт, Дженіфер Грім, Михаїл Агрест. Зараз не пам’ятаю точно. Але дуже багато буде американської музики. Але найголовніше – це артисти нашого оркестру. Вони гратимуть і соло, і камерну музику. Я часами буду сідати і з ними грати», – розповів головний диригент симфонічного оркестру філармонії Тарас Криса.

А вже за тиждень, з 21 до 26 вересня, філармонія запрошує на новий фестиваль «Юрій Ланюк і друзі». Це мистецькі зустрічі з сучасними композиторами не лише України, а й Польщі, Чехії, Швейцарії, Естонії та Великобританії.

«Зокрема буде Зигмунд Краузе, Кшиштоф Меєр – метри сучасної музики. Зі Шполучених Штатів приїде Вірко Балей. Презентуватиме дуже цікавий твір «Трене» для двох віолончелей і голосу. Це кожен день буде спілкування з автором, а потім слухання його музики», – пояснив генеральний директор філармонії Володимир Сивохіп.

Цікавинкою фестивалю стане світова прем’єра від Євгенія Щербакова – композитора з Канади з російським корінням.

«Він написав твір, який називається «Kyrie eleison», –«Господи, помилуй» – для вокаліста, віолончеліста, хору і оркестру. Це твір у пам’ять про Боріса Немцова. Всі ми розуміємо цей підтекст», – пояснив композитор, засновник фестивалю Юрій Ланюк.