На Львівщині відбудуться VI Всесвітні бойківські фестини

logo
113387_na_lvivwini_vidbudutsja_vi_vsesvitni_bojk.png


21 липня, 2017 – 17:57

Фото з архіву Євгена КРАВСА

Гасло великої святкової забави, яка триватиме 2 – 6 серпня,  – «У розбудові Української держави!».

Основні заходи фестивалю проходитимуть у місті Турка та на «Співочому полі» у селі Явора, що у Турківському районі Львівської області. А загалом, за словами організаторів, для гостей фестин, а вони приїдуть на Львівщину з усього світу, готують 85 локацій, і не тільки у Турківському районі, а й у сусідніх Старосамбірському та Самбірському.

До слова: на гостей чекатимуть 30 липня – цього дня охочі зможуть здійснити сходження на гору Пікуй та взяти участь у культурно-мистецькому святі. На наступний, також дофестивальний день, заплановано естафету факелу фестин населеними пунктами Верхнє Висоцьке, Комарники, Нижнє Висоцьке, Бориня та Турка.

У день відкриття фестивалю, 2 серпня, відбудеться урочиста хода учасників VI Всесвітніх бойківських фестин й покладання квітів до пам’ятників Шевченку і Бандері, художньої таблиці Івана Франка та меморіальних таблиць героям Небесної сотні та захисникам Батьківщини, які загинули в АТО.

А ще у програмі – бойківський ярмарок, похід до пам’ятного хреста «Старий Руський путь», виставка образотворчого та бойківського ужиткового мистецтва «Вулиця народних майстрів», творчо-концертні зустрічі, туристичне турне шляхами Івана Франка та інших видатних особистостей, фольклорно-етнографічний конкурс, читання поетичних та прозових творів, всеукраїнський турнір з шашок, майстер-класи, парад бойківської народної ноші, також – круглі столи, конференції, лекції, дискусії, різноманітні зустрічі, в тім числі – родинні, та, звісно ж, щедре частування…

Закінчиться фестиваль, як і годиться, феєрверком та бойківською ватрою.

Варто додати, що вперше таке величне і велелюдне свято відбулося 25 років тому –1992-го. Відтоді раз на п’ять років на Турківщині з ініціативи Всеукраїнського громадського товариства «Бойківщина ХХІ століття» збираються бойки не лише з України, а й із далекого та ближнього зарубіжжя – США, Канади, Великобританії, Польщі, Естонії, Білорусі, Казахстану тощо, щоби пропагувати бойківську культуру й традиції, відновити народні ремесла та промисли. Святкування завжди супроводжується сурмами трембіт і мелодіями троїстих музик. Численні гості та учасники фестин співають, танцюють, ярмаркують…

Загалом за час проведення Бойківських фестин на Львівщині побували понад 900 тисяч осіб. 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів


Реклама

А поділитися?