На ремонт будівлі колишнього «Російського культурного центру» у Львові потрібно ₴5,5 млн

logo


До кінця жовтня Львівська обласна рада із громадськими організаціями учасників АТО та волонтерами мають вирішити, що саме створювати у будівлі на вул. Короленка, 1а, звідки навесні 2017 року виселили «Російський культурний центр». Сьогодні обговорюються дві іедї: музей або громадський центр для учасників АТО та членів їх сімей із постійно діючою експозицією. Про це повідомив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк у середу, 27 вересня, після зустрічі з громадськістю.

«До кінця жовтня ми узгодимо, якою буде організаційно-правова форма. Ми ставимо собі за мету до 14 жовтня 2018 року відкрити тут умовно «Будинок воїна». Організаційно-правову форму узгодимо до кінця жовтня цього року. Однозначно, це буде власність Львівської облради», – повідомив Володимир Гірняк.

Під час зустрічі із громадськістю звучали різні думки щодо до того, що саме створювати у будівлі на вул. Короленка, 1а.

Зокрема, народний депутат Михайло Бондар висловився за те, щоб тут створили музей українсько-російської війни, яка триває на сході України. Він пообіцяв лобіювати виділення коштів на ремонт будівлі із держбюджету.

Інші учасники зустрічі звертали увагу на те, що створити музей на невеликій площі не можливо, адже загальна площа будівлі становить 320 м2, з яких зал – 126 м2, а кабінети – 85,5 м2. Натомість, на їх думку, варто створювати постійно діючу експозицію у центрі, призначеному для зустрічей, урочистих заходів учасників бойових дій, та членів їх сімей.

Представник «Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО», боєць штурмової роти «Айдару» Володимир Правосудов повідомив, що основа для такої експозиції є.

«Ми збирали експозицію три роки. Маємо багато особистих речей, грамот, нагород з періоду АТО, та артефакти з періоду Майдану», – повідомив він. До слова, Володимир Правосудов повідомив, що є колекціонером, і за 30 років зібрав колекцію з близько 1 тис. одиниць зброї.

«Однозначно, що влада має відремонтувати будівлю, це має бути комунальна власність, і її треба передати в довготермінову оренду одній із громадських організацій», – додав він.

Тим часом, громадський активіст Олег Радик та головний редактор «Ратуші» Микола Савєльєв висловилися за те, щоб у будівлі створили комунальну установу, щоб уникнути конкуренції між різними громадськими організаціями та застерегти від виведення будівлі із комунальної власності.

У будівлі на Короленка, 1а досі залишилося чимало артефактів з періоду «Російського культурного центру»

Відповідно до проектно-кошторисної документації, яку розробило ТзОВ «Партнерпроектбуд», на ремонт будівлі на вул. Короленка, 1а необхідно 5,5 млн грн. Як повідомила директорка фірми Лариса Мануйлик, необхідно провести гідроізоляційні роботи, ліквідувати грибок, замінити перекриття будинку, провести опалення, якого тут не було багато років, відремонтувати систему водовідведення, електропостачання, влаштувати евакуаційні сходи з другого поверху, пандус та туалет для людей з інвалідністю тощо.

За словами Володимира Гірняка, тендер на ремонту будинку буде оголошений на початку 2018 року. Левова частка фінансування на цей ремонт буде виділена з обласного бюджету Львівщини. Частину коштів також планують залучити з Державного фонду регіонального розвитку. Кошти на придбання меблів, внутрішнє облаштування, – орінтовно 450 тис. грн – закликають зібрати, залучаючи благодійників.