На Сихові відкрили нову школу

logo


На Сихові завершили будівництво навчально-виховного комплексу «Еколенд». Відтепер крім дитячого садка там працюватиме ще й загальноосвітня школа. Учнів із 1-го по 9-й класи вже набрали. Готове і приміщення. Залишились останні штрихи, аби вже 1 вересня нова школа зустріла дітей.

«Цікаво! Відрізняється кардинально від звичайної загальноосвітньоїшколи. Це і розсташування класів, і атмосфера в їдальні у всіх залах. Найбільше подобається те, що будуть діти багато часу проводити надворі. Що є супровід психолога для адаптації дитини в першому класі», – такими враженнями про нову приватну школу поділилась львів’янка Катерина Афанасенко, яка привела у перший клас свого шестирічного сина.

Нову школу забудовник «ЕкоДім» встиг здати на декілька місяців швидше. Тому ціле літо її готували до навчального року, а для вчителів проводили тренінги.

«Мета нашої школи – знайти талант, знайти до чого в дитини є схильність. А загалом ви приводите дитинку зранку, ввечері просимо забрати її. Вона вже має бути зі зробленими уроками і купою вражень. Бо зазвичай батьки приходять і починають робити уроки. І тут починається псування настрою всієї сім’ї. Ну так не має бути – ми над цим і працюємо», – поділилась засновниця навчальних закладів «Еколенд» Маріанна Артемович.

У школі – п’ять іноземних мов, серед них китайська. А ще – тридцять два гуртки.

«Ми хочемо, щоб дитина вміла і могла порозумітися в будь-якій країні, куди вона їде. Звичайно, основна мова міжнародна – це англійська. Тому в нас уроки будуть наближені до реального життя», – розповіла завідувачка шкільної кафедри іноземних мов Зоя Франчук.

Освітню реформу, яку в Україні планують на наступний рік, у новій школі, кажуть, спробують запроваджувати вже зараз.

«З першого класу вже батьки мають визначитися, за яким напрямом буде зручно дитині. Перший напрям – це ІТ-напрям поглибленого вивчення математики та інформаційних технологій, другий – поглиблене вивчення іноземних мов і третій напрям – це художньо-естетичний», – зазначила директорка школи Оксана Пенцак.

Полегшити дитині цей вибір у школі допомагатиме тютор. Це – асистент вчителя і наставник та друг учня.

«Саме тютор за допомогою бесіди, живого спілкування шукає цей спосіб, як донести той чи інший навчальний матеріал до дитини. Не так, як від нас вимагають стандарти освітні, а саме так, як цього хоче дитина, як це буде доступно для неї», – пояснила керівниця тюторів Христина Шегда.

Нині у школі – вже 170 учнів – з 1-го по 9-й класи. Проте, прийняти можуть до півтисячі дітей.