Найбільша ресторанна мережа Львова приєдналась до експерименту Zero Waste

logo


У Львові кав’ярня «Біля Діани» на площі Ринок долучилася до соціального експерименту Zero Waste і відмовилися від пластикових горняток, цукру у стікерах та запровадила роздільне сортування сміття. Про це ZAXID.NET розповіли у прес-службі «Холдингу емоцій «!FEST» – найбільшої львівської мережі ресторанів, до якої входить понад 20 закладів.

«До нас звернулися з міської ради і запропонували долучитися до соціального експерименту Zero Waste Lviv. Ми разом розробили проект зі зменшення продукування сміття у кафе. Частина цього проекту вже реалізована на базі нашої відкритої кав’ярні «Біля Діани», де запровадили окреме сортування скла, паперу, пластикових кришечок та органічних відходів», – розповіла ZAXID.NET PR-менеджерка «Холдингу емоцій «!FEST» Оксана Ємець.

За словами Оксани Ємець, найбільша частина сміття, яке продукує заклад – це органічні відходи. Наразі їх збирають у окремий резервуар і розглядають кілька варіантів подальшого використання, один із них – компостування.

У кав’ярні також відмовилися від цукру в стікерах та пластикових трубочок. Відвідувачам готують каву з собою лише за умови, що у них є своє горнятко. З часом тут пропонуватимуть картонні ланч-бокси замість пластикових, аби можна було взяти їжу зі собою.

«Ми намагаємося мінімізувати продукування сміття у кафе, купуємо почищені овочі та фрукти. Плануємо відмовитися від закупівлі товарів у тетрапаках – наприклад соків, вершків та молока – бо ця тара має багато шарів і довго розкладається. Ініціативу з відмовою від цукру у стікерах ми впровадили також у інших наших кафе», – каже Оксана Ємець.

Нагадаємо, у Львові із 3 до 10 квітня, тривав соціальний експеримент спільноти «Zero Waste Lviv», під час якого близьско 50 мешканців міста намагалися не продукувати сміття або зводити його до мінімуму. Організатори вважають експеримент успішним і планують провести у травні подібну акцію, яка триватиме місяць. Також раніше низка львівських кав’ярень запропонувала знижки відвідувачам, які приходять з власними горнятками і відмовляються від паперових.

Додамо, що Zero Waste – світовий соціальний громадський рух, який базується на необхідності продукувати менше сміття, уникаючи у побуті пластику, поліетилену, використовуючи речі з органічних матеріалів і такі, які можна переробити.