Не дозволяли зателефонувати адвокатові та не пускали журналістів, – з’явилися подробиці обшуку у Львові

logo
141476_ne_dozvoljali_zatelefonuvati_advokatovi_t.jpeg


У Львові працівники СБУ з загоном «Альфа» о 7 ранку вдерлися до квартири учасників «Автономного опору», спочатку не показавши документів.

Їх відвезли на допит, не давши зателефонувати адвокатові, та не пускали журналістів та правозахисників, – повідомив один з активістів АО Сергій Большаков.

Він розповів, що працівники СБУ почати стукати в двері, а на прохання показати документи, щоб пересвідчитися у законності обшуку, йому відповіли «Ви не хочете відкривати двері і чините супротив слідчим діям». Після цього оперативники вибили двері та забігли у квартиру.

«Після цього почали вибивати двері в квартирі. Залетів спецпідрозділ СБУ «Альфа». Поклав всіх мордою в пол вдаривши декількох людей, в тому числі і мене, наділи наручники і тільки після цього зайшов слідчий і почав розказувати, що ми не хотіли відкривати двері, а по факту, ми не побачили ніякі документи і посвідчення для того, щоб відкрити комусь. Далі почали забирати телефони, всю техніку, завели понятих, показали ухвалу. Нарешті підняли нас з підлоги, відвели по різних кімнатах, до кожної групи представили по два бійці Альфа в повній амуніції», — написав Большаков.

Він уточнив, що на той момент у квартирі були 8 людей: він сам, Денис Мацола, Максим Осадчук, Ростислав Тютюник, ще один активіст АО, та їхні товаришів з Кривого Рогу, які приїхали на вихідні.

Після цього почалося вилучення предметів, яке тривало до 2-ї години дня. Большаков уточнив, що вилучили всю техніку, книжки, наліпки, агітацію та інше.

Потім їх відвезли на допит, який тривав до 9 вечора.

«Всі ми проходимо, поки що як свідки за статтями: заклики до повалення конституційного і державного ладу і порушення територіальної цілісності України, плюс заклики до соціальної революції та також, що ми розповсюджували у соціальних мережах матеріали спрямовані на дестабілізації політичної ситуації у регіоні. Загалом було проведено 9 обшуків (магазин Fight Syndicate, СК «Цитадель», наші квартири та квартири батьків), затримано 15 осіб (в тому числі в активістів руху Чорний Стяг Антон Парамбуль та Дмитро Купер)», — пояснив Большаков.

Активісти руху вважають, що ці дії СБУ були замовленими з боку людей, яким заважає АО.

«Ми, активісти Автономного Опору, впевнені, що це заказуха зверху від місцевих царків та силовиків, яким ми заважаємо жити у Львові, тому що кожного дня зупиняємо незаконні забудови, не даємо висиляти сім’ї з їх власних квартир та займаємось політичною діяльністю направлену на покращенню соціального положення українського народу, екологічною, просвітницькою та спортивною діяльністю в рамках наших проектів», — заявив Большаков.


А поділитися?Вам має сподобатись...