Паркінгу не треба: що не так із будівництвом підземної автостоянки перед університетом

logo


“Щодо кількості паркомісць, то місто розглядає три варіанти будівництва підземного паркінгу: на 343, 356 та 358 паркомісць. Міська влада хоче бачити у Львові дворівневий паркінг, однак не все залежить від бажання міських можновладців. Ми пропонуємо робити однорівневу парковку”, – зазначила Склярова.

Що тепер

У вівторок, 24-го липня, в приміщенні львівської мерії відбулися чергові громадські обговорення щодо будівництва підземного паркінгу. Суть дискусії – незмінна: університет проти бдуівництва, а міська влада – за.

Так, присутні на слуханнях представники університету заявили, що дії міської влади є неприпустимими, адже спорудження підземного паркінгу на площі перед університетом – пряме порушення українського законодавства, адже парковку планують облаштувати на території парку Ів. Франка, який належить до природно-заповідного фонду.

Натомість, головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, зазначив, що місто лише роздумує над можливістю збудувати підземний паркінг на вулиці Університетській. Детальний план території ще мають погодити депутати міської ради. Станеться це тоді, коли місто та громада домовляться про спільну позицію щодо будівництва підземного паркінгу.

Читайте також: Підземний паркінг навпроти університету Франка: у Львові продовжують розмірковувати, чи будувати об’єкт.

“Однозначно, що при затвердженні і погодженні такого будівництва, потрібно буде винесення рішення на розгляд Верховної Ради та Міністерства екології, щоб врахувати всі юридичні нюанси. Моя особиста позиція, – в центрі міста паркінги не потрібні, однак за умови, коли є достатньо паркінгів при в’їзді у центральну частину, звідки люди мають можливість пересідати на велосипед і їхати, куди їм потрібно”, – сказав Юліан Михайлович.

Хвилювала присутніх також і фізична можливість збудувати у Львові підземний паркінг на доволі складній території. Справа в тому, що таких масштабних проектів у місті ще не реалізовували. Однак, як пояснив Чаплінський, “Геотехнічний інститут” проводив геоекологічні дослідження ділянки, де планується будівництво підземного паркінгу. І висновок фахівців є позитивним.

“Якщо подивитись на європейські міста, такі як Берлін або Лейпціг,там теж виникали ситуації, подібні до нашої, але міста свої проекти успішно реалізували. Якщо ми не хочемо навіть спробувати цього, то давайте скажемо відверто: ми нічого будувати не вміємо”, – зазначив Юліан Чаплінський.

Університетська спільнота словам архітектора не повірила, вкотре заявивши про висновок вченої ради: будувати підземний паркінг на вулиці Університетській не можна через ризики підземних напірних вод, які існують на цій території.