Режисер із Нью-Йорка поставив у Львові бродвейські п’єси

logo


П’єси Кліффорда Одетса «Пробудіться та співайте» і «Золотий хлопчик» із успіхом йдуть на Бродвеї уже майже століття. Уперше ці твори переклали українською мовою і запрезентували львів’янам постановку в театрі «Гершом».

Сполучені Штати Америки, початок ХХ ст., Велика депресія та емігранти, які намагаються вижити – про це писав у ті ж часи письменник Кліффорд Одетс.

У 30-х роках його п’єси вперше поставила театральна група самого автора «Group Theatre».

Нині твори Кліффорда Одетса «Пробудіться і співайте» та «Золотий хлопчик» з’явилися і у Львівському театрі «Гершом». Їх об’єднали під назвою «Іммігранти дядька Сема». Українською мовою спеціально для цієї постановки переклав Іван Непокора.

«Перша п’єса «Пробудіться і співайте» частково про те, як сім’я використовує своїх дітей як рабів. Вони їх виховують, вони їх забезпечують і ніби діти їм щось винні. А в іншій п’єсі бачимо іншу сторону, де батько постійно підтримує свого сина», – розповів актор Василь Сидорко.

П’єси американського автора до Львова привіз і поставив режисер із Нью-Йорка Сез Баумрін, який має коріння зі Стрия.

«Якщо ви подивитеся на Нью-Йорк, то це місто емігрантів і від 1880-х до 1940-х років дуже багато європейців їхало туди через війни, революції, антисемітизм. А там, за океаном, гуртувалися, щоби вижити у часи Великої депресії. Серед тих емігрантів були також і вихідці з України. Тому моя роль нині повернути їхні переживання на їхню батьківщину», – пояснив режисер.

«Я вдячний Сезу за декілька речей. По-перше, за те, що працював в українському середовищі. По-друге, за те, що він так красиво повернувся на землю своїх дідів. І не просто зробив візит, а зробив такі красиві дві роботи. По-третє, він відкрив Кліффорда Одетса українському глядачеві», – розповів актор театру ім. Леся Курбаса Олег Стефан.

Актори у цій постановці – студенти Львівського факультету культури і мистецтв, курс Олега Стефана. Ця вистава – їхня магістерська робота.

Постановка буде у постійному репертуарі театру «Гершом», що на вул. Заводській, 31.