Роман Сущенко передав вітання учасникам книжкового Форуму у Львові

logo
132271_roman_suwenko_peredav_vitannja_uchasnikam.jpeg


Журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого незаконно заарештували в Москві 30 вересня минулого року, передав вітання учасникам книжкового Форуму у Львові.

Вітання журналіст передав у листі колезі.

Текст звернення приводимо повністю:

“Вітаю Форум у Львові, дякую за дискусійну панель про жертви Москви серед журналістів. 

Користуючись нагодою, колего, прошу вас передати мої найкращі  вітання учасникам книжкового Форуму, що відкрився і триває у Львові. Раніше отримував неодноразове задоволення висвітлювати подію-близнюка у Парижі. Туди часто зазирали українські книговидавці, вітчизняні автори Курков, Жадан, Кушнір, Денисенко, Матіос та багато інших талановитих сучасних письменників і звісно численні шанувальники літер та слів – книголюби.

Сердечно вітаю видавців, друкарів, упорядників книг, майстрів пера і розмаїття  жанрів, літературних критиків та знавців, бібліотекарів, читачів і журналістів з насиченим подіями заходом, що став традицією. Зичу всім нових звершень, відкриттів, поступу, творчого натхнення, наснаги, вітальних (життєвих) історій, а Форуму – довголіття й процвітання. Наразі вітчизняні автори, як ніхто інший роблять, гречний внесок у справу самовизначення нації, як у її потенції, так і в семантиці слова.

Віддаю шану нашій літературній спадщині, у тому числі українській літературі російською мовою. Вона на кшталт ірландської відстояла незалежність. Користуючись чужою спорідненою мовою, яку зробила своєю. Про що свідчать персонажі, гумор, сюжети, міфологія, лексика і фонетика. Згадаймо лише імена українських письменників, що писали російською – Гоголя, Булгакова, Паустовського, Зощенка, Бабеля, Жванецького та десятків інших. Російська мова – «родиме п’ятно» імперського минулого триматиме ще довго. Імперія (російська, радянська) залишила нам невинищувану спадщину – мову, що володіє потенціалом інструменту боротьби з нею самою. Лишається навчитися ефективно ним користуватися, а також миритися з феноменом політичної двомовності, принаймні тимчасово.

Окремо вітаю учасників дискусійної панелі, присвяченої жертвам Москви серед журналістів, що проходить на полях Форуму у Львові. Сердечно дякую, що опікуєтеся долями колег. Готую власноруч доробок для сучасних практик за цією темою. Зокрема збірник методик виживання в буцегарні: опір, фізичні вправи, оптимальне харчування, соціалізація, організація побуту, психотерапія тощо.

З повагою, Роман Сущенко”.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...