Скільки Львів заплатить ЛОДА за сміття, залежатиме від тарифу на його вивіз

logo


Збір та вивезення сміття, його утилізація і виплата субвенцій містам, що приймають відходи. Це – основні положення програми, яку 13 липня прийняли на сесії обласної ради. Тепер від міста потрібні лише гроші. Питання у сумі: 150 млн грн до кінця цього року чи ще плюс 70 млн – за умовами меморандуму, який підписували у квітні.

«Ми сьогодні прийняли відповідне рішення, яке дозволяє використовувати ці 150 млн грн не тільки на перевезення та захоронення відходів, а також на вирішення питань, пов’язаних із меморандумом. Якщо цих коштів вистачає і на меморандум, і на перевезення – добре. Якщо їх не вистачає – тоді львівський міський бюджет громадам області ці гроші додасть», – прокоментував голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Однак тепер рахувати треба по-іншому – вважають у Ратуші.

«Цього року ми передбачаємо 150 млн і в цю суму власне включені кошти, які мають іти по меморандуму. Їх, на мою думку, є навіть забагато. Але нема ради, ми будем рахувати і контролювати кожну гривню. Бо ми не можемо бюджетом міста вирішити всі проблеми в області», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як відомо, до 2019 року за вивіз сміття Львів заплатить області 600 млн грн. Із цієї суми містам, що прийматимуть відходи, мають надати кошти на облаштування їхніх полігонів, а також платити за кожну тонну завезеного сміття. У меморандумі розрахували, що це буде 560 гривень.

«Даючи 150 млн на півроку і зважаючи на ту кількість сміття, яка вивозиться, ми вже дали по 1,5 тисячі за тонну. Там було 560 гривень, а ми вже дали півтори тисячі. Але нам кажуть: цього мало, давайте ще 70 млн грн. Роззути-роздягнути Львів і вирішити свої проблеми за рахунок мешканців міста – нечесно», – пояснив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Саме тариф на вивіз сміття має бути визначальним для обрахунку суми, яку сплачуватиме місто. Однак, наполягаючи вже наперед на додаткових коштах, мовляв, грошей може не вистачити, в області величини цього тарифу не називають.

«За тонну сміття ми всі розрахунки будемо мати після того, як вийдемо на поточне прибирання міста Львова і коли ми в день будемо бачити, скільки продукує місто сміття. Після цього ми проведемо відповідні розрахунки і будемо бачити скільки вартує перевезення сміття і відповідно вартість субвенцій, які будуть надаватись місцевим громадам, які будуть приймати сміття зі Львова», – пояснив директор департаменту ЖКГ Львівщини Назарій Романчук.

Відходи зі Львова зараз приймають близько 15 полігонів. Але більшість сміття вивозять за межі області.