Суд остаточно виселив готель «Замок лева» з історичних вілл

logo
35061_sud_ostatochno_viseliv_gotel_zamok_leva_z.jpeg


Вищий господарський суд України відхилив касаційну скаргу ТОВ «Замок Лева» та зобов’язав товариство віддати приміщення готелю власнику – комунальному підприємству Львівської обласної ради «Нерухомість та майно». Про це пише сайт «Наші гроші. Львів».

Суперечка між ТОВ «Замок Лева», яке керує одним з перших приватних готелів у Львові, та комунальним підприємством львівської облради триває з початку року. Ще у лютому 2016 року КП «Нерухомість та майно» звернулось до суду з вимогою про виселення готелю «Замок лева» з двох історичних віл на вулиці Глінки, 7 та 9.

Управління мотивувало свій позов закінченням дії договору оренди та небажанням продовжувати його з ТОВ «Замок Лева». Окрім того, на думку представників комунального підприємства, адміністрація готелю сплачувала замалу орендну плату: готель займає 874 м2, виплачуючи за оренду комунального майна 17 000 грн щомісяця (близько 19,5 грн/м2).

Натомість, юристи «Замку Лева» апелювали, що згідно з умовами того ж таки договору, про його розірвання їх мали попередити за місяць до закінчення терміну дії, тобто до 30 листопада 2015 року. Оскільки цього не зробили, то договір автоматично вважається продовженим на наступні 13 років.

Цей основний аргумент юристів товариства відкинув ще Господарський суд Львівської області. Згідно з рішенням від 19 травня 2016 року, такі аргументи «не заслуговують на увагу» через набранням чинності нового Цивільного Кодексу України, згідно з яким передбачено повідомлення у місячний термін після завершення дії угоди, попри наявність інших договірних домовленостей. З цими ж висновками погодився і Львівський апеляційний господарський суд, а тепер і Вищий господарський суд.

Зазначимо, що готель «Замок Лева» відкритий ще у 1991 році. Із того часу він кілька разів переукладав договір оренди на історичні будинки по вул. Глінки, 7 і 9. Тризірковий готель «Замок Лева» розташований у двох історичних будівлях, тут 13 номерів, ціни на які коливаються від 660 до 990 грн за особу. На Booking.com готель оцінений у 8,8 балів із 10 можливих. Власниками «Замку Лева» є двоє львів’ян – Володимир Ткачук та Роман Карачевський.

А поділитися?Вам має сподобатись...