Суд визнав незаконною забудову біля парку “Знесіння”

logo
80682_sud_viznav_nezakonnoju_zabudovu_bilja_par.jpeg


Господарський суд Львівської області задовольнив позов проти забудовника та Львівської міської ради, як того вимагали активісти. Щоправда, частково.

“Суд визнав недійсним договір оренди, вирішив витребувати земельну ділянку по вул. Олекси Довбуша, 15 на користь держави, за виключенням 722,6 кв. м, на яких розташоване майно (на папері) ТзОВ “Архібуд”, – повідомила учасниця ініціативної групи мешканців Ірина Гринюк на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про договір оренди ділянки, укладений із міською радою у 2007-му році. Він дав підстави забудовнику розробити та затвердити проект і розпочати будівництво. Спершу планувався житловий квартал, але потім формулювання змінили на “готельно-рекреаційний комплекс”.

Оскаржувала цей договір військова прокуратура. Вони доводили, що міська рада не мала права укладати відповідну угоду. Судами встановлено, що землі, на яких велося будівництво, є землями оборони і перебувають у державній власності. А рішення про їхню оренду приймалося без відома Кабінету міністрів всупереч нормам.

На ділянці 722,6 кв.м, яку суд лишив в оренді, знаходилися підсобні й технічні приміщення військової частини. Викупивши це майно, забудовник оформив право оренди ділянки, а згодом і право власності на розпочате будівництво. Це право було оформлене не на 722,6 кв. м, а вже на 2.89 га у лютому 2017-го року.

Сьогоднішнє рішення Господарського суду ще не набуло чинності. Протягом 10 днів його можуть оскаржити.

Детальніше про конфлікт активістів і забудовника читайте у матеріалі: Готель під Лисою горою: будівництво на Знесінні зупинили, та чи повернуть землю?

Підготувала Зоя Красовська


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...