Топ-9 найцікавіших ідей львів’ян, які можна втілити коштом громадського бюджету

logo


Цьогоріч у Львові почали впроваджувати громадський бюджет міста. У рамках проекту львів’яни могли подавати ідеї розвитку міського середовища, які будуть реалізовані коштом міського бюджету. Наразі на сайті вже опубліковано понад 200 проектів. Найбільше люди зацікавлені у створенні або вдосконаленні дитячих майданчиків (понад 70 проектів), а також у створенні громадських просторів – 15 проектів.

На реалізацію проектів у 2017 році з бюджету міста передбачено 16 млн грн. 60% витратять на реалізацію малих проектів (до 200 тис. грн), а 40% на великі – вартістю до 3 млн гривень один. Визначення переможців відбуватиметься на конкурсній основі.

Після 15 вересня усі подані проекти будуть перевірені на дотримання конкурсних вимог. З 1 до 15 листопада на сайті громадського бюджету триватиме голосування, під час якого львів’яни зможуть проголосувати за своїх фаворитів.

ZAXID.NET обрав найцікавіші проекти, які львів’яни хочуть реалізувати коштом міста. З повним списком поданих проектів можна ознайомитися на сайті громадського бюджету.

***

Відновлення озера на вул. Панча, 10

Теперішній стан озера (фото Ігора Зінкевича)

Мешканці Шевченківського району хочуть відновити озеро на вул. Панча, 10. Автором проекту є депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич, він зазначив, що через бездіяльність комунальних служб озеро повністю висохло.

«Публічні простори повинні формуватися у відповідності до ландшафту міста, з використанням елементів благоустрою та особливостей міської структури для створення привабливих та пізнаваних районів міста та сприянню участі мешканців у облаштуванні публічних просторів», – йдеться в описі проекту.

Для реалізації проекту, за попередніми підрахунками, потрібен майже мільйон гривень. За ці гроші заплановано очистити ділянку озера (корчування пнів, трави та очерету), укріпити береги озера, відновити міст, облаштувати пішохідні доріжки та встановити лавки довкола водойми.

Освітній простір для школярів «MakerSpace»

На проспекті Червоної Калини, 58, мешканці пропонують створити освітній простір для популяризації науки серед школярів, який мав би бути частиною другої львівської медіатеки, яку планують відкрити на Сихові. Такий проект зареєструвала Оксана Назаркевич.

«MakerSpace – це гуртки з прикладної математики, природничих наук, електроніки, дизайну, робототехніки, інформатики для усіх охочих у вечірній час та вихідні. Наша основна аудиторія – учні старших класів віком 13-17 років», – пише Оксана Назаркевич.

Там планують обладнати чотири зони: лабораторію, дві майстерні та планетарій. Щодня у кожній зоні може відбуватися по вісім занять.

«Поява робочої зони із найсучаснішими майстернями і лабораторіями дасть змогу вчителям з різних шкіл Львова проводити практичні майстер-класи для учнів. Для школярів це стане унікальною можливістю власноруч випробувати те, що пишуть у книжках та інтернеті, намагатися реалізувати свої креативні задуми, пов’язані з наукою, технікою і дизайном», – йдеться у описі проекту.

Дитячий простір у сквері Святого Юра

Конкурсний проект дитячого простору

ГО «Батьки в дії» та члени МГО «ПЛАСТ-НСОУ» пропонують розробити та створити у сквері Святого Юра дитячий простір європейського зразка. Відповідний проект запропонувала Наталія Цюпак. Його вартість становить 200 тис. грн.

«Своїм проектом ми передбачаємо максимальне використання елементів із природних матеріалів, різний рельєф із зачіпками і перелазами для просторового розвитку дитини та кілька ігрових елементів», – зазначено в описі проекту.

Додамо, що сквер на Святоюрській горі відновили влітку цьогоріч, там облагородили клумбу, відновили доріжки та встановили лавки. Також там демонтували дитячий майданчик, який стояв при дорозі, комунальники тоді не змогли надати ZAXID.NET інформації щодо його відновлення.

«Рясна алея»

Проект облаштуваннягромадського простору на вул. Шевченка

Створити громадський простір хочуть і мешканці Рясного. Михайло Дідух зареєстрував проект нового громадського простору на вул. Шевченка, 350б-352.

Вартість проекту становить понад мільйон гривень, з яких 300 тис. грн витратять на облаштування спортивного майданчика, а 100 тис. грн – на елементи дитячого майданчика. Також значну частину коштів витратять на нове мощення, вуличне освітлення та купівлю лавок.

«Метою «Рясна алея» є створення першого позитивного прикладу громадського простору в мікрорайоні Рясне для спілкування та проведення спільного дозвілля різних вікових категорій наших мешканців. Його зможе використовувати як діти, так і дорослі. Вдало реалізувавши цей проект ми зможемо започаткувати громадський запит та активність на оновлення Рясного», – пише автор цього проекту.

Комфортний Парк культури

Проект нового комплексу у Парку культури

Христина Мисак, головний адміністратор львівського Парку культури, зареєструвала проект, який пропонує облаштування комплексу, де будуть розташовані кімната матері та дитини, простір під накриттям, де можна буде провести відкриту зустріч, та цілодобові туалети. У рамках проекту також передбачено запровадити охорону парку.

«Щотижня Парк культури відвідує близько 11 тис. львів’ян та 2 тис. туристів. Згідно з опитуванням проведеним Інститутом міста, відвідувачі парку найбільше потребують покращення комфорту перебування, а саме: вбиралень, чистоти, охорони та місця, де б можна було організувати зустріч чи попрацювати, незважаючи на погодні умови. Цей проект пропонує облаштування комплексу, що забезпечить ці потреби», – йдеться в описі проекту.

Облаштовувати цей комплекс планують на ділянці, яка зараз, за словами автора проекту, є занедбаною. Її площа становить 400 м2. Для реалізації проекту потрібно майже 3 млн грн.

«Органічні відходи багатоповерхівок стають доходами на Левандівці»

Фото умовне

Василь Прусак пропонує переробляти на Левандівці органічні відходи, що, на думку автора, допоможе мешканцям цього району менше платити за гарячу воду. «Отриманий від переробки відходів біогаз можна використовувати для нагрівання води через окремий котел потужністю 50 кВт», – каже Василь Прусак.

«Обладнання для переробки органічних відходів буде встановлено території котельні в кінці вулиці Суботівської, навколо котрої є кілька десятків багатоповерхівок, з яких буде забезпечуватись доставка органічних відходів. Котельня отримає до 20 тисяч м3 біогазу, який буде використаний для нагрівання гарячої води.

Для збирання органічних відходів буде закуплено 2 тис. відер з кришками. Власники кожної квартири отримають відро для органічних відходів для щоденного збирання відходів в квартирі. Щоденно наповнені відра будуть забиратися від квартир у встановлені проміжки часу обслуговуючим персоналом, взамін будуть надаватися чисті відра», – йдеться в описі проекту.

«Є протестоване обладнання біогазової установки, яке вже понад 3 роки встановлене біля Кам’янки-Бузької, на основі котрого буде встановлене аналогічне обладнання в цьому проекті. Проект охоплює мешканців з 1000 і більше квартир, які щомісячно будуть передавати на утилізацію не менше 15 т органічних відходів. Цей проект може бути реалізованим в більшості мікрорайонів Львова, котрі мають локальні котельні біля багатоповерхівок», – додає Василь Прусак.

Облаштування інфраструктури для вигулу собак в парках Львова

Ольга Кирилович, яка представляє ініціативу «Dog-Friendly city», зареєструвала проект облаштування майданчиків для вигулу собак у вісьмох парках міста.

Зокрема, у Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, Скнилівському та Стрийському парках, у парку «Високий замок», «Погулянка», «Знесіння», парку імені 700-річчя Львова та Замарстинівському.

На таких майданчиках мають бути смуги перешкод, щоб власники могли дресувати своїх собак, станції прибирання та лавки. Довкола майданчиків має бути зведена огорожа. До слова, перший майданчик для вигулу собак відкрили у парку імені Івана Франка.

«Спеціалізовані майданчики для вигулу і дресування собак необхідні для тренувань, що підвищує керованість собак, забезпечить безпеку для дітей у парках міста, проведення розважальних та освітніх заходів та території майданчиків, зокрема виставок, змагань, конкурсів», – зазначено в описі проекту.

«Брунька» – студія звукозапису на Левандівці

Візуалізація проекту студії звукозапису

Олександр Агашков запропонував створити студію звукозапису «Брунька» на вул. Повітряній, що у Залізничному районі Львова. Вартість цього проекту, за підрахунками автора, становить майже 200 тис. грн, які підуть на закупівлю необхідного обладнання.

«Створення студії звукозапису/репетиційної платформи у культурно-мистецькому центрі Супутник – завдання, яке диктує час та запит професійного та аматорського середовища музикантів, дикторів, журналістів, акторів, творців аудіо продукції широкого вжитку (від озвучення кінокартин до запису привітань та рекламної продукції). Якісно облаштована, технічно оснащена студія звукозапису/репетиційної платформи буде першою в існуючих установах та закладах культури міста», – пише автор проекту.

Креативний простір на вул. Валовій, 2

Перетворити закинуте приміщення на вул. Валовій, 2, на коворкінг запропонував Остап Процик, голова ГО «Львівського медіафоруму». На реалізацію проекту треба майже 3 млн грн, які потрібні для ремонту приміщення, закупівлі технічного обладнання та меблів.

«Пропонуємо, щоб цей креативний простір працював як соціальний коворкінг. Громадські організації, медіа, малі видавництва, продюсерські групи, медіа-стартапи, окремі творчі люди зможуть працювати у спільному просторі та виконувати значну соціальну функцію для міста», – йдеться в описі проекту.

Зокрема, там може бути розташовано місце для роботи 70 осіб, конференц-зал для тренінгів або фото/відео студія.