У Львові хочуть врегулювати діяльність вуличних митців

logo
102520_u_lvovi_hochut_vreguljuvati_dijalnist_vul.jpeg


thumb m 4672Секретар комісії з питань культури, молодіжної політики і спорту Львівської міської ради, депутат Львівської міської ради Юлія Хомчин пропонує врегулювати діяльність вуличних митців на направити її у правове русло.

«Однією з візитівок Львова вже давно стали виступи вуличних митців. Так, прогулюючись вузенькими вуличками, можна безкоштовно насолодитися живою музикою чи побачити вражаючий виступ. Та інколи такі дійства набувають хаотичного характеру. Затишна прогулянка містом може перетворитися у гучний концерт дилетантів, від яких хочеться втекти. Фіксували також й випадки виманювання грошей з туристів. Все це негативно відображається як на туристичному обличчі Львова, так і на комфорті мешканців», – пояснює Юлія Хомчин.

Відтак, секретар комісії з питань культури, молодіжної політики і спорту Львівської міської ради вважає, що діяльність вуличних митців потребує правового врегулювання.

За словами депутатки, ця тема набула широкого розголосу. Її обговорюють на прийомах, про неї точаться дискусії у соціальних мережах.

«Мистецтво вулиці повинно не відлякувати людей, а навпаки – притягувати, йти від душі, ним мають насолоджуватися. На превеликий жаль, не кожен, хто береться за це ремесло, ставить перед собою саме таку мету.  Найбільшу стурбованість проявляють мешканці центру міста. Скаржаться на постійне порушення спокою у нічний час, низький рівень виконавської майстерності та зміст їхніх творів, що нерідко є, м’яко кажучи, суперечливим. Маючи можливість відвідати інші країни, хочу відзначити позитивний іноземний досвід. Крім залучення органів державної влади в частині виконання своїх повноважень щодо моніторингу та недопущення порушення чинних правових норм, на рівні місцевої влади створюються умови щодо легалізації відповідної діяльності».

Юлія Хомчин додає, що у Львові можна впроваджувати такий іноземний досвід:

створення стаціонарних місць (майданчиків) для ведення такої діяльності;

створення інтернет ресурсів, де в режимі online можна бачити, хто, де і коли виступатиме.

погодження, у визначених межах, репертуару;

проведення атестацій шляхом прослуховування, проведення конкурсів;

видача дозвільних документів та встановлення плати за таку видачу;

захист прав та інтересів представників творчих професій, що працюють на цьому ринку;

встановлення відповідальності за порушення чинних норм та приписів;

забезпечення дотримання авторських та суміжних прав.

«Вважаю, що робота з нормативного врегулювання та чіткої регламентації зазначеної діяльності сприятиме здоровій конкуренції, працюватиме на імідж нашого міста», – зазначає депутатка.


Реклама

А поділитися?