У Львові хода звіздарів з колядками та різдвяними зірками перетворила місто на казку

logo


Зірки у колядників – рукотворні.

Львовом пройшла традиційна  хода звіздарів з гучними колядками та різнобарвними  різдвяними зірками. Дорослі і діти у костюмах вертепних персонажів вітали усіх перехожих із народженням Христа. Колоною, на чолі з ангелами та троїстими музиками, вони несли  десятки вифлеємських зірок.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Усі ці провісники Різдва – рукотворні, зроблені із дерева, ниток, скла чи картону. Оздоблені давніми обрядовими хустками, дзвониками, стрічками і  блискучими паєтками. Майже усі різдвяні зірки обертаються навколо своєї осі, – від цього хода стає ще видовищнішою.

Нагадаємо, різдвяна хода також відбулася і в Києві.

ТСН. 19:30
Вчора, 22:08

Дорослі і діти у костюмах вертепних персонажів вітали усіх перехожих із народженням Христа. Колоною, на чолі з ангелами та троїстими музиками, вони несли десятки Вифлеємських зірок. Усі ці провісники Різдва – рукотворні, зроблені із дерева, ниток, скла чи картону. Оздоблені давніми обрядовими хустками, дзвониками, стрічками і блискучими паєтками.

Тим часом мода на головний атрибут вертепу – різдвяні зірки – постійно змінюється. Не робили їх хіба що з металу. Адже, за словами етнографів, цей матеріал  дисонує із м’якими  яслами, в яких, за переказами, народився Ісус Христос.  Зірка неодмінно мала бути  барвистою і блискучою. Як цього досягали у давнину і як це роблять  сучасні майстри, детально дивіться в сюжеті Алли Пасс.

ТСН. 19:30
Вчора, 22:08

У давнину різдвяні зірки робили тільки чоловіки, адже жінкам у вертепі місця не було. Мода на різдвяні зірки постійно змінювалася. Не робили їх хіба що з металу, адже, за словами етнографів, цей матеріал дисонує із м’якими яслами, в яких народився Ісус Христос. Зірка неодмінно мала бути барвистою і блискучою.