У Львові під час реставрації скульптури з Бучача зробили цікаві відкриття

logo
105662_u_lvovi_pid_chas_restavraciji_skulpturi_z.jpeg


 У Львові реставратори відновили скульптуру Святого Антонія Падуанського з Бучача. Колись фігуру багато разів покривали фарбою, що завдало їй пошкоджень. Водночас під час реставрації науковці зробили цікаві відкриття.

Зокрема, як розповів кандидат архітектури, доцент кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури «Львівська політехніка» Олег Рибчинський, було віднайдено імена фундаторів, чиїм коштом і поставили фігуру Святого Антонія.

— Власне, довкола цього  були різні легенди, але виявилося, що всі вони – вигадка. На постаменті чітко видно імена меценатів – Франц Родаковський та Валєнтей Жолєцкій. Це були два мешканці колишнього села Підзамочок, що біля Бучача, – сказав Олег Рибчинський.

Окрім того, реставратори виявили, що хибним було і датування скульптури Святого Антонія.

— Тепер змінено датування пам’ятки, адже вдалося чітко визначити, що фігура зроблена у 1829 році, а не у 1809, як вважали до цього. На жаль, автора визначити не вдалося з тих причин, що нема підпису. Скульптура була замальована фарбою різних кольорів у 10 шарів і це спричинило до сильного осипання каменю, бо камінь не міг дихати та віддавати вологу. Фарба вкрила камінь щільною плівкою. Також було втрачено кілька важливих деталей, які перешкоджали сприйняттю пластики. Тепер скульптура повністю відреставрована та законсервована, – сказав Олег Рибчинський.

Додамо, що святий Антоній Падуанський був португальським католицьким священиком, проповідником та ченцем ордену францисканців. Був оголошений святим майже одразу після смерті. Його вважають покровителем загублених речей та зцілення хворих. Також його вважають покровителем подружніх пар. Святого Антонія зображують з немовлятком Ісусом на руках, а символом святого є лілія.

Джерело:  Гал-інфо

А поділитися?