У Львові представлять нове видання про Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

logo
32260_u_lvovi_predstavljat_nove_vidannja_pro_pa.jpeg


У Львові 25 жовтня 2016 року відбудеться презентація двотомного видання «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» авторства Ірини Іванкович. Публікація, присвячена 5-річчю Центру студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого що діє при Релігійному Товаристві українців-католиків «Свята Софія» США, побачила світ у львівському видавництві «Артос» при Фундації «Андрей».

презентація.jpg

 У презентації візьмуть участь Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк),  д-р Ірина Іванкович, академік Степан Павлюк, професор Богдан Козак, професор Петро Шкраб’юк, д-р Михайло Перун. Мистецьку частину підготувала Заслужена академічна капела України “Трембіта”.

На думку упорядниці, у антології «Блаженніший постає перед нами не лише як людина-титан, ісповідник віри чи Патріарх Церкви, котрий заслуговує на агіографічне змалювання. Він один із нас: людина зі своїми почуттями, болями, слабкостями і труднощами. Без сумніву, «не був він світло – був лише, щоб свідчити світло» (Йо. 1:8), – проте, за словами Ярослава Пелікана, «цілий християнський світ – на Сході й на Заході – стоїть у боргу перед ним».

книга.jpg

Перший том – це двомовне (українсько-англійське) наукове дослідження літературних видноколів Кир Йосифа, впливу літератури на формування його особистості та гомілетичного стилю. Авторка подає хронологічно систематизовний аналіз поглядів Патріарха на давню українську та діаспорну літературу, а також висвітлює його думки про о. Маркіяна Шашкевича Тараса Шевченка, Івана Франка, як і багатогранне ознайомлення із зарубіжною літературою.

Другий том – це  нова антологія літературних творів, присвячених Блаженнішому Йосифові, що їх зібрала та упорядкувала І. Іванкович. Книга під назвою «Сидячи на санях» є уже не науковим, а літературним трактатом про життя й особу Патріарха. Зібрані в цій публікації поезія та проза, написані в Україні, у США, в Канаді, у Великобританії, в Польщі, в Аргентині та в Австралії в різний час, були попередньо друковані в материкових та в діаспорних часописах чи й виходили окремими публікаціями, копії яких зберігаються в Центрі студій спадщини Блаженнішого Йосифа. У антології надруковано п’ять десятків поезій близько сорока українських материкових та діаспорних авторів, пісні, прозові твори, сценарії, поезії польською та іспанською мовами із супутніми перекладами, уривки з англомовного роману Мориса Веста «Постоли рибалки».

презентація_2.jpg

Книги доповнено репродукціями картин відомого маляра Юрія Гури та аудіо-диском із записом вибраних поезій у виконанні Народного артиста України, Лауреата національної премії імені Тараса Шевченка Богдана Козака.

Двотомного видання «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» – найкраща книга цьогорічного 23-ого Форуму видавців у Львові.

Презентація двотомника відбудуться у Львові, в Актовому залі Музею етнографії та народного промислу Інституту народознавства НАНУ (проспект Свободи, 15) о 15.00 год. Про це інформує Прес-служба Товариства «Свята Софія» США.

Система Orphus


Реклама

А поділитися?