У Львові пропонують провести експеримент із пресування сміття в Рясному

logo
102453_u_lvovi_proponujut_provesti_eksperiment_i.jpeg


Пресувати і складувати сміття під Тернополем вважає оптимальним виходом для Львова депутат ЛМР від «Громадянської позиції», член комісії з питань інженерного господарства, транспорту та житлового господарства Роман Іванців.Фото: volynnews.com

Фото: volynnews.com

Він повідомив, що послуги із прийму пресованого сміття пропонує ТзОВ «Європейський екологічний альянс». Йдеться про ділянку у Малашівцях, що під Тернополем загальною площею 6 га. За попередніми оцінками там можна складувати приблизно 360-370 тонн спресованого сміття. Згідно з проектом угоди, 90% витрати візьме на себе КП «Львівспецкомунтранс», а решту — компанія. Загальна сума угоди — 12,7 млн грн. Але на першому етапі йдеться тільки про 5 млн грн. 

«Договір ще не підписаний. Пропозиція актуальна, але немає резону використовувати цей полігон, якщо не працює пресувальна лінія», — сказав депутат Роман Іванців. 

Аби знайти порозуміння з мешканцями Рясного, які блокують ангар, він пропонує запросити їх на роботу в департамент поводження з ТПВ Львівської міськради, створювати дружини або систему відеоконтролю за роботою пресу. А також пропонує подивитися на результати роботи пресу шляхом експерименту.

«Там будуть пресуватися побутові відходи, а не промислові. Ми кожен день частинку таких відходів зливаємо в каналізаційну мережу. Відповідно, мова йде про те, що фільтрат має зливатися в каналізаційну мережу і при цьому необхідно слідкувати за станом очисних споруд.  Ми можемо зробити експериментальним шляхом: наприклад завезти умовно 20 машин сміття, подивитися як спрацює прес, як викидується фільтрат і провести аналіз інфільтрату. Скепсис присутній, я чую різні позиції, але тільки методом експерименту ми можемо це перевірити», — сказав Роман Іванців.


Реклама

А поділитися?