У Львові створять мапу з детальною інформацією про школи

logo


Де у Львові є добрі школи? Біля нашого дому хороша чи не дуже? Де знайти школу з комфортними умовами? На всі ці питання сьогодні ми не маємо відповідей, адже у місті не існує моніторингу стану шкіл. Навіть більше: у місті не існує навіть критеріїв, які визначають якість роботи школи. У Галицькій Партії переконані, що такі критерії мусять бути.
Фото: www.ulvovi.com, school32lv.at.ua, www.avmap.gr

Фото: www.ulvovi.com, school32lv.at.ua, www.avmap.gr

Запровадження чітких та об’єктивних критеріїв успішного функціонування школи, серед яких, до прикладу, можуть бути кількість бажаючих навчатися, успішність учнів, результати ЗНО чи навчальних зрізів, рівень кваліфікації вчителів, якість організації харчування, ефективність використання приміщень, кількість залучених спонсорських коштів, безпека, чистота тощо, дозволить здійснювати щорічний моніторинг успішності шкіл міста.

“Чи потрібні такі критерії і якими вони мали б бути, нещодавно ми спитали у самих батьків львівських школярів. Електронна анкета всього за кільканадцять днів отримала десятки поширень в соцмережах, а заповнили її понад дві сотні осіб. Абсолютна більшість погоджуються з нами у тому, що критерії успішності, а відтак і щорічний моніторинг успішності шкіл, дуже потрібні. Щорічний моніторинг успішності школи, за визначеними критеріями та за активної участі батьків не лише дасть змогу львів’янам орієнтуватися в тому, яка школа є краща. Його результати мають сприяти виникненню здорової конкуренції між школами та можуть впливати на оплату праці директора і час його перебування на посаді”, – каже координатор освітньої робочої групи УГП Віталій Ляска

За словами Віталія, активісти УГП зараз працюють над створення такої мапи в Google, яка буде відображати актуальний стан шкіл. Карат базуватиметься на даних, отриманих з відповідей на запити Української Галицької партії до управління світи. Чи наявний в школі паспорт школи, чи є план розвитку школи, який обсяг залучення батьківських коштів і яке звітування, яка наповнюваність початкових класів. Тобто базова інформація, включно з контактами директорів, буде своєрідним дороговказом батькам. «На цій мапі будуть всі школи, ми нічого не будемо оцінювати, а тільки показувати актуальну інформацію про школи. Це допоможе батькам обрати школу для своєї дитини, враховуючи всю інформацію та документи про навчальний заклад», – розповів Віталій Ляска.