У Львові теплішає: з дахів падають сніг та бурульки

logo


Сьогодні, 17-го листопада львівські комунальники продовжують скидати сніг та лід з дахів будинків. Мешканців міста просять пильнувати, адже при потеплінні очікують почастішання зсувів.

 «Внаслідок температурних перепадів, на дахах будівель утворюються нагромадження снігу та крижані бурульки. Танучи, вони можуть ламатися і падати, і цим становити небезпеку для пішоходів. Особливу небезпеку вони становлять у старих кварталах міста, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. Тому закликаємо наших мешканців бути обережними», – повідомив Віктор Іваніцький,  начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

У центрі Львова працює 6 ЛКП, які формують бригади: покрівельники та робітники, що мають доступ до висоти. При ранішніх обходах території майстри огороджують небезпечні ділянки сигнальною стрічкою, а потім на місце прибуває «вишка» й скидає сніг з даху. Двоє працівників завжди залишаються внизу, щоб попереджати перехожих про роботу бригади. Найнебезпечніше на даний момент – це падіння бурульок, які в першу чергу збивають комунальники. Далі займаються снігом, який зсувається у зв’язку із потеплінням і може затопити квартири, – пояснила у коментарі  для Tvoemisto.tv Галина Кушка, начальник відділу житлового господарства Галицької райадміністрації.

Також вона повідомила, що сьогодні, 17-го листопада, такі роботи проводили на вулицях Руданського, Сербській, Ковжуна, Бандери, Коперника, Митрополита Андрея та інших. А кількість викликів на гарячу лінію зменшилася до кінця дня. Крім того, Галина Кушка наголосила, що за скидання з дахів снігу з відомчих будинків та ОСББ відповідають балансоотримувачі та власники, які мають долати небезпеку самостійно або викликати бригаду з ЛКП.

Відтак, львів’ян просять бути обережними та дотримуватися простих заходів безпеки: не ігнорувати сигнальну стрічку, не паркувати автомобілі на вузьких будівлях, повідомляти про падіння снігу на гарячу лінію міста тощо.

Нагадаємо, якщо львів’яни натраплятимуть на слизькі та небезпечні ділянки, вони можуть звертатися на «гарячу» лінію міста, в районні адміністрації або до комунальних підприємств. Якщо ж ушкоджень уникнути не вдалось, то варто не зволікати і звертатись до травматологічних пунктів Львова.

Опублікувала Людмила Рубцова