У Львові відзначають 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

logo
27475_u_lvovi_vidznachajut_150_richchja_vid_dnj.jpeg


У програмі заходів – покладання квітів до пам’ятника творцю української історичної школи, Президенту Української Народної Республіки, урочистості у Меморіальному музеї Михайла Грушевського, спецпогашення поштової марки, презентації науково-музейного видання “Листування Михайла, Марії та Катерини Грушевських. Книга друга”, музейного фільму “14-й місяць Михайла  Грушевського у Львові”, виставки “Михайло Грушевський в образотворчому мистецтві”, “Родина Грушевських: нові сторінки життєпису в епістолярії”, “Михайло  Грушевський – вчений, історик, державний муж”, також – нагородження авторськими музейними медалями грушевськознавців та екскурсія “Львівські адреси родини Грушевських”.

“Михайло Грушевський – визначний історик, людина, яка посіла чільне місце у новітній історії України як перший Президент відновленої Української держави, – зазначив на урочистостях голова Львівської облдержадміністрації  Олег Синютка. – Саме Грушевський зумів зібрати всі артефакти, всі дослідження і з’єднати їх воєдино, подарувавши нації “Історію України-Руси”. Сьогодні, завдяки його невтомній праці, кожен із нас розуміє, що ми не творимо щось нове, а продовжуємо славу нашої гордості і честі, підтримуємо традиції справжніх державотворців. Переконаний, що не тільки в Галичині та в Україні, а й у всьому світі прізвище Грушевського звучить гордо – як прізвище людини, яка творила історію української нації».

Також з нагоди ювілею Президента УНР Державний архів Львівської області представив онлайн-виставку “До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського”.  За словами директора установи Ірини Мартенс, в експозицї – невідомі загалу документи, які висвітлюють життєвий та творчий шлях видатного діяча. Серед найцікавіших матеріалів – автобіографія Михайла Грушевського, надана ректору Львівського університету, також – низка статей і рефератів авторства  Грушевського. Виставку можна оглянути на веб-сайті Держархіву та на  офіційних сторінках “Архіви Львівщини”, “Державний архів Львівської області” та групи “Державний архів Львівської області” у Facebook.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів


Реклама

А поділитися?