У Львові вшанують пам’ять Романа Лубківського

logo
33494_u_lvovi_vshanujut_pam_jat_romana_lubkivsk.jpeg


Поет, письменник, громадський діяч, Роман Мар’янович помер рік тому – 23 жовтня 2015 року .

Сьогодні, 22 жовтня, у соборі Святого Юра відбудеться  поминальна служба за Романом Лубківським та його дружиною Наталею.

На завтра,  23 жовтня, на 14.30 у Львівській філармонії запланована творча зустріч пам’яті Романа Лубківського за участю актора, режисера і педагога народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка заньківчанина Богдана Козака, поета, перекладача, літературного критика, громадсько-політичного діяча, Героя України Дмитра Павличка, кандидата філологічних наук, доцента Франкового університету Богдана Тихолоза,   також – студентів кафедри культури і мистецтв ЛНУ, мистецьких колективів, представників громадськості.

Нагадаємо, що 10 серпня,  у день 75-річчя Романа Мар’яновича, на фасаді будинку, де він жив (вул. Соломії Крушельницької, 19) встановили меморіальну таблицю. 

Роман Лубківський народився  на 10.08.1941 року Тернопільщині. Був народним депутатом 1-го демократичного скликання Верховної Ради. Саме з ініціативи Романа Лубківського була запроваджена традиція складання президентської присяги на Пересопницькому Євангелії. Обіймав посади Надзвичайного і Повноважного посла України спочатку в Чеській та Словацькій Федеративних республіках, згодом – у Чехії.

Автор  численних поетичних збірок і прозових творів. Серед них «Серпневе яблуко», «Погляд вічності», «Балканський Христос», «Камінне жниво», «Зелене серце», «Сто і одна строфа». Перекладав із польської твори Юліуша Словацького, з чеської – Йозефа-Вацлава Фріча, з білоруської – Янка Купали. Написав цикл «Погляд вічності», присвячений Кобзареві, за що 1992 р. був удостоєний Національної премії ім. Тараса Шевченка.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.


Реклама

А поділитися?