У суботу в Парку культури розкажуть, як запобігти дитячим опікам

logo


20 серпня з 12.00 до 15.00 у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького (вул.Болгарська, 4) відбудеться другий за рахунком захід проекту Scald Burn Prevention in Ukraine

Ініціатор проведення заходу – Геннадій Фузайлов, професор Гарвардської медичної школи, лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children. Мета заходу – поширення та популяризація проекту. У заході візьме участь надзвичайно високоповажний гість, голова Союзу Українок Америки, давній друг, партнер і спонсор свята Маріання Заяць. Долучитися до заходу запрошують усіх львів’ян і гостей, медичних працівників, особливо відповідальних за впровадження проекту на своїх територіях. Організатори обіцяють «море позитивних емоцій, нові знання, знайомства, сюрпризи».

Scald Burn Prevention in Ukraine – це освітній проект із запобігання опікам серед дітей, який ініціював Геннадій Фузайлов. Це багатоетапний, паралельний процес навчання лікарів і батьків.

Його реалізують у Львівській області для запобігання опіковим травмам у дітей і з метою навчання батьків із 2012 року.

Упродовж 2012-2015 років Геннадій Фузайлов разом із практичними лікарями проводили збір та обробку статистичних даних. Найважлиіший етап проекту стартував у січні 2016 року.

На Львівщині проект впроваджують за сприяння Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Управління охорони здоров’я ЛМР, Львівського опікового центру Комунальної міської клінічної лікарні №8.

Серед усіх видів дитячого травматизму опіки займають перше місце. В Україні більшість із них стається на кухні гарячою рідиною. Найчастіше причинами опіків є необачність батьків, незнання етапів психологічного та фізичного розвитку дитини фізіології дитини.

У віці від 1 до 5 років малюки вчаться ходити, активно досліджують навколишній світ, і дуже часто травмуються гарячою водою, яка знаходиться у доступних для дітей місцях.

Отримавши опік ІІ-ІІІ ступеня, діти вже ніколи не будуть здоровими та змушені лікуватися впродовж усього життя.

Наслідком опіку стає не лише дороговартісне лікування та численні багатоетапні пластичні оперативні втручання впродовж усього життя. Це розвиток психологічної травми у дитини, відчуття того, що вона не така, як однолітки, жаль дитини до своїх батьків. Адже з віком діти починають розуміти, що травма сталася через те, що батьки чогось не догледіли, не приділили достатньо уваги або часу, були зайняті своїми справами. Такі сім’ї та діти дуже часто потребують психологічної допомоги.

«Коли ми були в Україні, то зібрали всі дані про те, що є причиною опіків, які сталися у Львові за останні два роки. Згідно з цими статистичними даними, на рік у Львівській області опікаються800 людей, із них 35% – діти. І, вдумайтесь у цю цифру – 85-90% опіків пов’язані не з виробництвом, а з базовою освітою батьків. Адже більшість опіків, які отримують діти віком від нуля до п’яти років – опіки окропом», – коментує Геннадій Фузайлов.

Тим часом лише 3% людей знають, як надавати першу медичну допомогу при опіках окропом.

Докладніше про проект можна дізнатися на сайті.

Читайте також:

Loading…

lito1

Loading…