У Жовкві розгорівся скандал довкола храму УПЦ МП та його настоятеля

logo
114839_u_zhovkvi_rozgorivsja_skandal_dovkola_hra.jpeg


26.07.2017 13:50

У Жовкві розгорівся скандал довкола храму УПЦ МП та його настоятеля
У Жовкві Львівської області ховали героя, 27-річного бійця Володимира Турчина. Він загинув у зоні АТО. А в серпні в нього мало бути весілля… Тож на похорон прийшли сотні людей – рідні, друзі, побратими. Великою процесією йшли містом до кладовища, пише Експрес.

У той час в усіх храмах відкривали ворота та били у дзвони. Така тут традиція. Лише в одному храмі – святих апостолів Петра і Павла УПЦ МП – проігнорував місцевий звичай. Його брама так і залишилась зачиненою, а дзвони – мовчали. Інцидент викликав неабияке обурення. Люди шоковані, що настоятель храму повівся так ганебно й не вшанував земляка.

“У Жовкві є традиція, коли йде похорон чи Хресна дорога, в усіх храмах відчиняють двері для вшанування. Володя – перший боєць з Жовкви, який загинув, захищаючи нас від московсько-окупаційних військ. Як можна було не відчинити двері храму й не вшанувати його? Це – ганебно! А вже через півгодини та сама церква була відчинена, там давали шлюб і був присутній настоятель. Жителі зробили йому зауваження, та отець не відреагував”, – каже Ігор Муравський, активіст.

До речі, мешканці Жовкви допомагали споруджувати цей храм, давали пожертви, бо думали, що будують нову церкву УПЦ КП. Та коли довідалися, що належатиме вона до Московського патріархату, були прикро вражені. Тоді багато парафіян розійшлися по інших церквах, хоча, за словами жовківців, із самим священиком конфліктів вони не мали, адже правив у них ще з 1980-х років, тож і ставилися до отця з повагою.

“А цей випадок вийшов за всі межі цинізму. Ховали воїна, земляка, сусіда, дитину, що віддала своє життя за Україну, сержанта Володю Турчина. Ховали всім містом. Проводжали в останню путь священики всіх конфесій! І тільки в одному храмі були зачинені двері й ворота… Цей служитель культу плювати хотів на Україну, на тих, хто гине за неї, – обурюється Олександр Кіцілінський, голова Спілки ветеранів Афганістану Жовківщини, військовий. – Перший раз я зіткнувся з його кричущим свинством, коли в 1995 році помер офіцер-“афганець” і ми звернулися до цього “батюшки”, щоб відправив похорон. Найперше почули відмову, мовляв, не впевнений у тому, чи людина хрещена і чи в їхньому патріархаті…. Вдруге, у 2008 році, наша райорганізація ветеранів Афганістану освячувала пам’ятний знак на честь полеглих в Афганістані земляків. Запросили всіх священників міста, у тому числі й цього настоятеля. Він спершу спитав, чи буде там сам, а коли довідався, що ні, заверещав: “Та як ви посміли звертатися до мене про таке?! Я з єретиками і

розкольниками молитися не буду!”

Тим часом у Львівській єпархії УПЦ уже відреагували на інцидент. “За прикрий випадок, який стався, нам усім жаль, ще раз прошу прощення в рідних, військових побратимів полеглого героя та у громади міста від себе, настоятеля храму святих апостолів Петра і Павла протоієрея Стефана Хомина та всіх парафіян”, – написав у зверненні Філарет, єпископ Львівський і Галицький.

Та вибачень жовківцям замало. Адже кажуть, що московському храму в серці Галичини взагалі не місце!

До речі, настоятелем храму святих апостолів Петра і Павла у Жовкві є Стефан Хомин. За словами активістів, це ще й батько очільниці департаменту освіти Львівської ОДА Любомири Мандзій.

Юлія ГОЛОДРИГА

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...