В рамках Форуму видавців влаштують дискусію про перетин двох культур – американської та української

logo
22536_v_ramkah_forumu_vidavciv_vlashtujut_disku.jpeg


Подія має на меті показати перетин двох культур – американської та української; те, як одна культура може стимулювати та взаємодоповнювати іншу. Творчість Лишеги дає змогу побачити, як українська поетична думка у своєму постанні набуває загальнолюдського виміру.

1436648161_5-faktov-o-yoga-main-henry-david

Літературознавець Тарас Пастух розповість про те, що з філософії американського трансценденталіста Генрі Торо стало актуальним у світоосягненні українського поета, в чому оригінальність його віршів і чому тексти Лишеги припали до душі американцям.

Поетка та аспірантка Інституту літератури ім. Т.Шевченка Катерина Девдера поділиться власними спостереженнями та досвідом заглиблення у творчість поета.Зустріч передбачає живу дискусію та цікаві обговорення, а родзинкою програми буде майстер-клас, мета якого полягатиме у спробі “діткнутись” до поезій Олега Лишеги та “розкрити особисто для себе” те, що ховається поміж рядками.

Учасники:Тарас Пастух – професор кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка, доктор філологічних наук, доцент. Наукові інтереси: сучасна українська література, модерна українська поезія та проза. Лауреат обласної премії в галузі літературознавства, сучасної літературної критики та перекладів імені Михайла Возняка; Лауреат премії в галузі літературної критики імені О.І.БілецькогоКатерина Девдера – поетка, перекладач. Член Національної спілки письменників України (2013). Від 2014 р. — аспірантка Інституту літератури ім. Т. Шевченка. Авторка поетичних збірок “Співприсутність” (2011) та “Літери Стихії” (2015), публікацій у періодиці, перекладів поезій з іспанської — Лорки, з польської — книги поетеси з Кракова Божени Боба-Диґа “Запах каштанів” (2013), з англійської мови та ін.

Де: Палац Потоцьких (голуба зала).
Коли: 17 вересня, о 15:00.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...