Ветеранів АТО запрошують на безкоштовну програму активної реабілітації

logo


IMG_2610Ветеранів війни на сході України запрошують на програму активної реабілітації «Повернення до життя» для безкоштовної участі в реабілітаційно-спортивних таборах в Західному реабілітаційно-спортивному центрі у Львівській області. Про це повідомляє VIDIA із посиланням на офіційний сайт Національної Асамблеї інвалідів України.

Реабілітаційний курс розрахований на 12 днів (два тижні) для кожної особи, з можливістю повтору (за необхідності) через 3-5 місяців.

Програма реабілітації учасників включатиме наступні компоненти: психологічна реабілітація; фізична реабілітація та адаптація; реабілітація засобами фізичної культури і спорту; надання можливостей занять спортом через початкову паралімпійську підготовку з подальшим скеруванням до занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання в регіональних центрах системи «Інваспорт»; побутова та дозвіллєва терапія; соціальна реабілітація та орієнтація на подальшу професійно-трудову діяльність.

Програма передбачає реабілітацію людини тільки після виписки із медичного закладу і стабілізації її стану здоров’я (після завершення гострого періоду).

Передбачається формування реабілітаційних груп чисельністю 10 осіб, залежно від рівня складності уражень учасників. Групи формуватимуться за нозологічним принципом (типом уражень), наприклад: порушення опорно-рухового апарату, в т.ч. ампутації кінцівок, порушення зору, слуху, травма хребта та спинного мозку, черепно-мозкові травми тощо.

Важливою складовою програми є використання принципу «рівний – рівному», шляхом залучення інструктора активної реабілітації (в т.ч. паралімпійця), яким є особа з інвалідністю (особа на колясці, з ампутацією кінцівки, з церебральними ураженнями, порушенням зору і т.п.), що зазнала аналогічної травми, але змогла відновити порушені або компенсувати втрачені функції, та на даний час веде активний спосіб життя. Цей інструктор активної реабілітації, як особа з інвалідністю, має досвід проходження курсу реабілітації, володіє методиками адаптації людини з конкретним нозологічним ураженням.

Більше інформації — тут.

Виконавці програми — Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» (НАІУ) та Національний комітет спорту інвалідів України» (НКСІУ).

Нагадаємо, лікар із Латвії власним коштом встановив протези ока чотирьом українцям.