Виставка Романа Опалинського у Львові

logo
104732_vistavka_romana_opalinskogo_u_lvovi.jpeg


Творчість Романа Опалинського – це художнє осмислення життя людини та її моральні пошуки. Митець працює у галузях живопису, графіки, художнього металу і дерева. Помітний вплив на його творчість справили у різний час давньоруський іконопис, українська народна творчість, мистецтво Пікассо, Малевича, французьких імпресіоністів. До найбільш важливих чинників впливу належать (за його особистим переконанням) непересічна у його творчості тема України, її свободи, історичної й сучасної героїки у характерній вибраності образів, тем, форм і мотивів. Митець є учасником багатьох всеукраїнських і міжнародних виставок.

Твори Романа Опалинського, представлені на виставці в музеї, позначені експериментами з формою та ускладненою композицією, приваблюють метафоричністю і глибиною художніх трактувань, в них поєднується жива сучасність і спогади, реальність і її символічне осмислення. Основна тематика робіт – ключові моменти людського і природного існування: материнство, любов, одруження, єдність людини і природи. Персонажі митця мовби виринають з магми надр землі, завмирають в ритуальних позах. Цей погляд з часу у вічність надає їм особливої значимості.

Виставка Романа Опалинського проходила у Львові в Національному музеї імені Андрея Шептицького (НМ у Львові) з 05.05.2017-31.05.2017.

Куратор проекту Володимир Гусар.


Реклама

А поділитися?