Впливового львівського податківця підозрюють у смертельній ДТП

logo
64168_vplivovogo_lvivskogo_podatkivcja_pidozrju.jpeg


Старшого слідчого ГУ ДФС у Львівській області Василя Сандула і його безробітного кума Олега Рогоцького підозрюють у загибелі голови сільради у Мостиському районі. Як випливає з матеріалів розслідування, яке провадить Мостиський відділ поліції, Сандул і Рогоцький збили автомобілем на смерть 50-річного Івана Піха і втекли з місця ДТП.

50-річний Іван Піх загинув ввечері 7 січня у рідному селі Твіржа Мостиського району, повертаючись додому після колядувань, які місцеві мешканці організували з метою збору грошей на місцеву церкву. Його збив невідомий автомобіль, який навіть не зупинився.

Наступного дня про його загибель повідомив департамент з питань цивільного захисту ЛОДА, зазначивши, що «незадовільні дорожні умови, що могли стати безпосередньою або супутньою причиною скоєння дорожньо-транспортної пригоди, не виявлені».

Ще через день, 9 січня, поліція Львівщини поширила повідомлення про розшук цього автомобіля і його водія, якому загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Як випливає з матеріалів розслідування, які опинилися у розпорядженні ZAXID.NET, слідчі досить оперативно встановили автомобіль, причетний до ДТП – Hyundai Azera з держномером ВС8218ЕМ. Власником цього автомобіля виявилась відома львівська підприємиця Ірина Сандул (її прізвище, зокрема, фігурує у скандальній «Афері століття», в результаті якої Львівська міськрада втратила право власності на десятки комунальних об’єктів нерухомості). 11 січня слідчі зробили спробу допитали Ірину Сандул з цього приводу, але вона відмовилась говорити без свого адвоката.

Лише 13 січня до поліції з’явилися Олег Рогоцький і Василь Сандул (син Ірини Сандул), які того дня перебували в автомобілі. Вони визнали факт ДТП, але кажуть, що не помітили, що збили людини. Обоє твердять, що за кермом був безробітний Олег Рогоцький (ще один фігурант «Афери століття»), а старший слідчий ГУ ДФС у Львівській області Василь Сандул перебував на пасажирському сидінні.

Обставини загибелі сільського голови Твіржі ZAXID.NET розповіла його вдова Наталя Піх.

«Він увесь день колядував на церкву, порахували касу і всі розійшлись по домівках. За кількасот метрів від дому мого чоловіка збив білий Hyndai Azera. Від отриманих травм Іван помер на місці. Водій не зупинився і втік з місця події, – розповіла Наталя Піх. – На щастя, неподалік були люди і бачили цей автомобіль. Лише завдяки цьому слідчі Мостиського відділу поліції встановили власника машини, адже, за їх словами, у Львівській області зареєстровано лише три такі машини».

З матеріалів кримінального провадження, відкритого за фактом ДТП, випливає, що за кермом був 40-річний Олег Рогоцький.

«В певний момент під час руху я виявив попереду на своїй смузі темний предмет, як мені одразу здалося, – брилу брудного снігу або великий рулон чогось, чи запакований вантаж. Так як відстань до предмету була невеликою, я лише встиг вивернути кермо свого автомобіля ліворуч, щоб об’їхати перешкоду. Однак уникнути зіткнення мені не влалось і правимо бортом керований мною автомобіль наїхав на перешкоду, – пояснив Олег Рогоцький у протоколі допиту. – Оскільки сильного удару чи поштовху від наїзду не було, я вирішив не зупинятись».

Цікаво те, що у допиті Василя Сандула опис наїзду звучить абсолютно так само, лише замість особового прийменника «я» ім’я він вживає ім’я Олег.

Витяг з протоколу допиту Олега Рогоцького

Витяг з протоколу допиту Василя Сандула

Також у ході допитів обоє чоловіків стверджують, що за кермом весь час перебував Рогоцький, який віддав автомобіль Сандулу лише після повернення до Львова.

За словами Василя Сандула, пошкодження бампера він виявив наступного дня, 8 січня, але зрозумів, що вони з Рогоцьким стали винуватцями смертельного ДТП лише 12 січня.

Фрагмент протоколу допиту Василя Сандула

Адвокат родини загиблого Олександр Соколов вважає брехнею свідчення Сандула і Рогоцького.

«Якщо навіть припустити, що Іван Піх лежав на дорозі (але такого не могло бути – наголошую!), то все одно дивно, як можна не зупинитися після такого удару об бампер? Окрім того Сандул, який є слідчим ДФС, мав би повідомити про факт ДТП, а не ховати автомобіль своєї матері. І, додам, що ненадання допомоги потерпілому і втеча – це також кримінальна відповідальність, – каже Олександр Соколов. – Припускаю, що за кермом міг бути не Рогоцький, а саме Сандул. Чоловіки могли домовитись, адже для Сандула, який працює слідчим ДФС, судимість може означати звільнення з податкової, а Рогоцький – офіційно безробітний. Тим більше, в схемі з нерухомістю він також допомагав матері Сандула. Але все це лише – лише припущення. Адже ми не маємо доступу до відеоматеріалів – думаю, хоча б одна камера на шляху від Мостиського району до Львова мала б зафіксувати, хто справді був за кермом».

Нагадаємо, власниця автомобіля Ірина Сандул і фігурант ДТП Олег Рогоцький задіяні в масштабній афері з нерухомістю, яку охрестили «Аферою століття». Як повідомляв ZAXID.NET, вони, а також Людмила Малькова та Роман Андрієвський, використавши шахрайську схему, вивели з комунальної власності Львова десятки високовартісних приміщень, більшість з яких розташовані в центральній частині міста.

32-річний Василь Сандул також фігурував у викривальних публікаціях ЗМІ. В березні 2013 року газета «Експрес» пов’язувала його із корупційним скандалом і обшуками у податковій міліції Львівщини.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...