З бюджету Львівської області виділять ₴10 млн на проїзд пільговиків у маршрутках

logo
79462_z_bjudzhetu_lvivskoji_oblasti_vidiljat_10.jpeg


Львівська облрада виділить з бюджету області 15 млн грн на компенсацію витрат на перевезення пільговиків. 10 млн грн з цієї суми піде на компенсації автобусним перевізниками, ще 5 млн грн – залізничникам.

Згідно з програмою компенсації пільгового проїзду, на компенсацію витрат перевізникам на перевезення пільговиків у міських (крім Львова), приміських та міжміських автобусах з обласного бюджету виділять 10 млн грн. Погоджену профільною комісією програму мають винести на голосування під час одного з найближчих засідань Львівської облради.

Однак, за словами в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА Романа Кокотайла, ці 10 млн грн становитимуть лише близько 10% від витрат на перевезення пільговиків.

Додамо, що всі ці кошти перевізники мають отримати в першому півріччі 2017 року, оскільки з 1 липня на Львівщині планують монетизувати пільги, замінивши їх адресними виплатами пільговикам.

У програмі також зазначається, що райони області передбачили ще 77,6 млн грн для компенсації перевізникам.

Загалом, за даними ЛОДА, у Львівській області функціонують 882 міжміські та приміські автобусні маршрути, які обслуговують 59 компаній-перевізників. Пільгами на проїзд у громадському транспорті користуються близько 740 тис. мешканців Львівщини.

Крім того, 5 млн грн облрада виділить для компенсації витрат на перевезення пільговиків залізничним транспортом.

Нагадаємо, що починаючи з 2016 року уряд не передбачає у держбюджеті коштів для компенсації витрат на перевезення пільговиків. Відтак, компенсації поклали на місцеві бюджети. Перевізники ж стверджують, що компенсацій недостатньо і неодноразово погрожували припинити возити пільговиків.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...