За кілограм гусячого пір’я заготівельники платять селянам непогані гроші

logo
40703_za_kilogram_gusjachogo_pir_ja_zagotivelni.jpeg


Здав пір’їнку, а купив — мобілку!

Селами їздять перекупники пір’я. Кажуть, попит на нього — неабиякий. Адже зараз підприємства шиють подушки, ковдри, перини, верхній одяг — сезон!

…По обіді в одному із сіл області з’являється автомобіль. Місцеві вже добре знають, що це приїхали за пір’ям. Один із заготівельників оголошує про приїзд ще й у гучномовець: “Купуємо пір’я! Несіть, люди, заробите!”, і при цьому сигналить.

Через декілька хвилин селяни зносять у мішках цінний пух. “Цьогоріч за кілограм гусячого пір’я дають 100 гривень, а в попередні роки вартість коливалася від 60 до 80 гривень, — розповідає Експресу Тетяна, мешканка села. — Качине цінять у 50 — 60 гривень, а куряче найдешевше — у 20 — 30 гривень, але його тепер майже не беруть. Ми приносимо назбиране пір’я перекупникам, а вони перевіряють його, важать і дають гроші. Пір’я має бути чисте та сухе, але бажано непране. Справа ця нелегка. Адже в середньому з однієї великої гуски можна наскубати від 100 до 400 грамів пір’я. З великої курки — до 200 грамів. Тож, щоб заробити копійку, птиці в господарстві треба мати багато”.

“Пір’я подорожчало, бо тепер люди не мають багато гусей. А ще в сусідів нещодавно хтось декілька гусок роздер, чи пес, чи лисиця, а, може, і яка чупакабра, — каже Галина, сусідка. — Тож якщо хтось має запаси пір’я, може зараз непогано заробити. Мені вдалося чотири кілограми назбирати, то маю 400 гривень. Ото своєму дідові мобілку куплю найпростішу. Знаю, що в селі дехто й по 500 — 700 гривень отримав”.

Заготівельники, закупивши по селах пір’я, везуть його на спеціалізовані фабрики в приймальні пункти. Буває, що й до народних майстринь возять.

“Якщо людина сама привезе на фабрику пір’я, то їй, звісно ж, заплатять більше. Так, за кілограм сірого гусячого пір’я можуть і 170 гривень дати, а за біле — 160 гривень, — говорить Роман, один із заготівельників. — Головне, щоб пір’я було зібране цьогоріч, бо старе не користується попитом і ціна нього невисока”.

Юлія ГОЛОДРИГА


Реклама

А поділитися?