Завтра розпочинаються комплексні спортивні Ігри Львівщини 2017 року

З метою ефективної організації масового спорту, активізації фізкультурно-спортивного руху та масового спорту на місцях, залучення різних груп населення області до регулярних занять різними видами спорту, пропаганди здорового способу життя у Львівській області щороку проводяться комплексні спортивні ігри Львівщини у категоріях «Дорослі спортсмени», «Ветерани спорту», «Спортсмени з інвалідністю» (для школярів і студентів проводяться окремі змагання під егідою обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту МОіН України).

У 2017 році за організаційної підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та сприяння Львівського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Львівського регіонального центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт», обласної асоціації ветеранів спорту, відділення НОК України у Львівській області та обласних федерацій з видів спорту відбуватимуться:

– ХХVІ спортивні Ігри Львівщини (вік учасників від 18 років і старші)

– Х обласні Ігри ветеранів спорту (вік учасників від 40 років і старші)

– ІІІ Спортивні ігри серед осіб з інвалідністю (за нозологіями: з вадами зору; слуху і ураженням опорно-рухового апарату, віком до 50 років).

Участь у фінальній частині змагань беруть збірні команди адміністративних районів Львівщини, об’єднаних територіальних громад та міст обласного підпорядкування. Обласний центр місто Львів представляється переможцем міських змагань серед адміністративних районів Львова (однією командою одного з районів Львова).

У програмі обласних комплексних змагань Львівщини 2017 року представлено 15 видів спорту, фінальні змагання з яких проводитимуться:

Армспорт (рукоборство) 4 листопада Миколаїв

Особливістю таких змагань є їх спільний формат проведення, що дозволяє спортсменам різних груп спілкуватися між собою, обмінюватися досвідом з ветеранами спорту й перш за все інтегрувати у суспільне життя осіб з інвалідністю, розуміти й вирішувати проблеми доступності спортивної інфраструктури тощо.

Вперше цьогоріч до участі у змаганнях долучаються збірні команди об’єднаних територіальних громад.

Змагання за програмою обласних Ігор організовуються як видовищні спортивно-масові свята з окремою культурною програмою за активної підтримки місцевих органів влади, депутатського корпусу, спортивного активу, представників ЗМІ.

Положення про проведення змагань доведено до усіх структурних підрозділів галузі райдержадміністрацій, виконкомів міст обласного значення та ОТГ й розміщено на сайті галузевого управління (додаток).

У фінальних змаганнях, після проведених відповідних заходів на місцях, визначаються:

– командна першість з кожного виду програми;

–  особиста першість в окремих видах, де вона визначається;

– загальнокомандний залік за загальною кількістю очок з 12 видів програми у ХХVІ Іграх Львівщини (за вибором; для ОТГ – з 6 видів програми);

– з 10 видів у ІХ обласних іграх ветеранів спорту (за вибором; для ОТГ – з 5 видів програми);

– з 7 видів програми серед людей з інвалідністю.

– при однаковій сумі очок пріоритет надається команді, у якої більше І-ІІ-ІІІ й т.д. місць;

– за участь у змаганнях понад 12 видів програми Ігор Львівщини (для ОТГ – понад 6 видів) нараховується 5 додаткових очок за кожен понаднормовий вид;

– За участь у змаганнях, понад 10 видів (для ОТГ – понад 5 видів), серед ветеранів спорту нараховується по 5 додаткових очок за кожен понаднормовий вид;

– за участь в пріоритетному виді програми (змагання спортивних сімей «Мама, тато і я – спортивна сім’я») нараховується подвійний коефіцієнт.

Загальний підсумок обласних Ігор визначається окремо серед міст обласного значення, районів та ОТГ в кожній категорії.