Згадати все: головні події Львова за рік. Фото

logo


Цей рік був насичений як на хороші так і на не хороші дуже події. Проте однозначно львів’янам ж за що запам’ятати 2017 рік. Tvoemisto.tv пропонує згадати кілька найвизначніших для львів’ян подій у фото.фото: Дем’ян Лінник

фото: Дем’ян Лінник

Львівське сміття

Наприкінці 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі розпочалася пожежа, яку вдалося ліквідувати через два дні. Першими на місце займання прибули «надзвичайники» – працівники ГУ ДСНС України у Львівській області. Під завалами палаючого сміття опинилися та загинули троє з них. Після сміття почало «подорожувати» Львівщиною та іншими областями, а згодом регіони оголосили бойкот львівському сміттю. 29 червня 2017 року опіку над сміттям передали із міської ради до обласної, а прем’єр-міністр Володимир Гройсман наказав у найкоротші терміни виділити полігон для утилізації сміття.

Проте сміття й далі накопичувалося у місті, подекуди його не вивозили по кілька тижнів, а місцеві мешканці говорили про спалах інфекції та щурів. Наразі міська влада затвердила виділення ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу за межами міста, робота над зведенням якого, ймовірно, розпочнеться у 2018 році.

Прорив Саакашвіллі

Колишній грузинський та український урядовець разом зі своїми прибічниками розпочали політичний сезон в Україні, струсонувши українсько-польське прикордоння.

«Я казав, що мені треба встигнути до Львова на каву до мого друга, а він дуже нетерплячий. І що вони тільки не робили, щоби ми не випили каву!», –  так розпочав свою промову  під стінами львівської ратуші колишній президент Грузії та екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі. 

Звідусіль його оточували опозиційні політики, які разом із ним перейшли кордон України у дещо нетрадиційний спосіб.

Прибічники Саакашвілі почали прибувати до пункту пропуску «Краковець» із суботи – вони подали заявку на організацію мирної акції біля самого пункту. Із протилежного боку розмітилася група противників приїзду Саакашвілі. Навіть посилені заходи безпеки та колючий дріт біля пункту перетину не лякали людей, які хотіли бачити політика в Україні.

Рух розпочався недільного ранку – з різних областей до Краковця їхали прихильники Саакашвілі та його політичних союзників. Напруження посилилося ближче до першої дня, коли стало відомо, що Саакашвілі рушив до кордону, й переросло в хаос, коли стало зрозуміло, що він не поїде до Краковця, а сяде у потяг у Перемишлі. 

Тисячі людей кинулися до автівок, щоби їхати на станцію Мостиська-2, де теоретично могли зняти з потяга опального політика. У Перемишлі начальник потяга «Інтерсіті» не хоче їхати, поки «на борту» Саакашвілі. За півтори години пасажирам подають автобуси в Україну, а Саакашвілі переходить на пункт пропуску «Шегині».

Пізніше туди надходить повідомлення про те, що пункт перетину кордону замінували, відтак він перестає працювати. Автобус застрягає на нейтральній смузі, бо поляки пропустили екс-президента. Ближче до вечора прихильники лідера Руху Нових Сил вдаються до радикального кроку – проривають кордони поліцейських та прикордонників, виходять на нейтральну смугу і на руках вносять Саакашвілі в Україну. 

Наступного дня Саакашвіллі зустрівся із міським головою Львова Андрієм Садовим. Наразі політик перебуває під слідством.

Облава на Кривій липі

У ніч із 3 на 4 листопада у нічному клубі Львова, що розташований у провулку Крива Липа відбулася нічна облава на призовників, під час якої вручили 10 повісток та відпустили ухилянтів. Аналогічна «акція» відбулася напередодні, у одному із нічних клубів Києва. Як пояснив військовий комісар Львівської області  Олександр Тіщенко, представники військоматів діяли у межах закону і прибули на місце події за викликом поліції. Правоохоронці ж, у свою чергу, проводили операцію «Мігрант», в результаті якої виявили, що багато чоловіків ухиляються від служби.

Пізніше на сторінці військового комісаріату Львівщини у Facebook з’явилися списки призовників із особистими даними. Через скарги, уже наступного дня сторінку військомату у Facebook заблокували.

Мільйонний пасажир в львівському аеропорті

1 грудня у Міжнародному аеропорті імені Данила Галицького приземлився мільйонний пасажир. Ним виявилася Вікторія Ревуцька з Ковеля, якій подарували пам’ятну монету короля Данила, книгу про Львів та візит у бізнес-зал.

Востаннє львівський аеропорт мав мільйон пасажирів у 1991 році. Опісля авіаційна галузь в Україні пішла на спад, аж поки не збудували новий термінал та не відновили міжнародні авіасполучення Львова.

Відкриття центру Шептицького

10 вересня у Львові відкрили мультифункціональну сучасну бібліотеку – Центр імені митрополита Андрея Шептицького.  Відкриття інноваційного центру приурочили до 25-річчя Українського католицького університету.

Центр почали будувати 2015 року в кампусі на вулиці Козельницькій, біля Стрийського парку. В будівництво вклали приблизно 150 мільйонів гривень. Проект розробила німецька компанія Behnisch Architekten.

Нині у бібліотеці проводять міжнародні конференції, громадські слухання та виставки.

Безвіз

11 червня для українців запрвацював безвізовий режим із країнами Європейського Союзу. За першу ніч дії безвізу кордон перетнули майже дві тисячі українців. Найпопулярнішими країнами серед львів’ян досі залишається Польща. У зв’язку із безвізом, одразу кілька лоукостерів запустили прямі рейси зі Львова до країн шенгенської зони, наприклад до Вроцлава, Кракова. Укрзалізниця також запустила пряме сполучення із Перемишлем, Краковом та Віднем.