10 найкращих шкіл Львова 2020: де вони розташовані й що про них потрібно знати

logo


Нещодавно за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання освітяни склали рейтинг найкращих шкіл України та областей у 2020 році. У цьому році  Львівський ліцей знову очолив список із 200 найпрестижніших освітніх закладів за результатами ЗНО 2020 року.

Журналістка сайту 032.ua пропонує дізнатися більше про десять загальноосвітніх закладів Львова, які отримали найбільше балів у зазначеному списку.

Львівський фізико-математичний ліцей при ЛНУ ім. І. Франка

Львівський фізико-математичний ліцей при ЛНУ ім. І. Франка. Фото - з відкритого доступу

Вже 29 років (з 1991 року) при Львівському національному університеті імені Івана Франка працює фізико-математичний ліцей. Там учні поглиблено вивчають природничі науки. Потрапити до ліцею можна після 7-8 класу. Щороку ліцеїсти здобувають міжнародні стипендії, премії, отримують перемогу у різноманітних олімпіадах та конкурсах. У 2020 році середній бал ЗНО у закладі освіті становив – 183,4.

Де: вулиця Караджича, 29, Львів.

Директор: Мар’ян Добосевич, Заслужений вчитель України.

Контакти: 096-462-86-24, (0322) 62-00-68; сайт.

Львівська академічна гімназія при Національному університеті “Львівська політехніка”

Львівська академічна гімназія при Національному університеті "Львівська політехніка". Фото - з відкритого доступу

Цю гімназії заснував 24 жовтня 1784 року цісар Йосиф ІІ. До вона залишається однією з найстаріших гімназій з українською мовою викладання. Цю гімназію створили як складову частина Львівського університету (Академії), відтак вона і отримала назву “академічна”. 

Свого часу гімназія випустила таких відомих учнів:Зиновія Франко, Євген Коновалець, Євген Петрушевич, Анатоль Курдидик, Степан Шухевич, Роман Шухевич, Роман Сушко, Василь Кучабський, Мирон Кордуба, Петро Артимович, Іван Лисяк-Рудницький, Любомир Полюга та інші. 

У половині 20 століття вона слугувала пристанищем для нелегальних козацьких осередків УВО і ОУН. За часів СРСР гімназію перетворили на звичайну школу, однак у 1993 році її статут відновили. Щорічно гімназисти стають призерами Всеукраїнських олімпіад з різних предметів. До того ж, освітній заклад співпрацює з  школами Швейцарії, Німеччини, Австрії, Польщі та Португалії. У 2020 році середній бал ЗНО гімназистів склав – 176,7. 

Де: вулиця Степана Бандери, 14, Львів.

Директор: Леся Юхман.

Контакти: (032)261-48-57; 261-48-60, сайт.

НВК “Школа-гімназія І-ІІІ ст. Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких”

НВК "Школа-гімназія І-ІІІ ст. Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких". Фото - "Твоє Місто"

У 2020 за результатами ЗНО (180.2) третє місце у рейтингу найкращих шкіл Львова посіла “Школа-гімназія І-ІІІ ст. Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких”. Освітній заклад став першою католицькою школою в Україні, яка відчинила свої двері у 1991 році. У Львівській “Школі-гімназії “Шептицьких”т учні поглиблено вивчають християнське виховання та гуманітарні науки. Ця школа має історико-філософський, філологічний і релігійно-етичний напрямки, щороку влаштовує міжнародні проекти з партнерами з Польщі та Словаччини.

Де: вулиця Гната Хоткевича, 16, Львів.

Директор: Олег Ладнюк.

Контакти: (032) 223-02-39, сайт.

Львівська гімназія “Євшан”

Львівська гімназія "Євшан". Фото - з відкритого доступу

На дві сходинки вище (35 місце по Україні) ніж минулого року піднялася Львівська гімназія “Євшан” з середнім балом ЗНО – 177, 5. Із 2001 року вона стала наступницею школи №79. Цей заклад існує з 1 вересня 1968 року. У ті часи він славився педагогічним складом, вчительським хором та музичною студією. Зараз ця гімназія має свій власний гімн та працює з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та німецької) і профільним навчанням з 8 класу за напрямками математика і економіка, економіка та правознавство.

Де: вулиця Любінська, 93А, Львів.

Директор: Божена Назар.

Контакти: (032) 262-20-36, сайт.

Ліцей імені Василя Симоненка Львівської міськради

Ліцей імені Василя Симоненка Львівської міськради. Фото - з відкритого доступу

У 2020 році 48 місце у загальноукраїнському рейтингу шкіл зайняв Ліцей імені Василя Симоненка Львівської міськради з середнім балом ЗНО – 173,2. Із 2003 року у Львові відчинив свої двері Ліцей імені Василя Симоненка. У закладі діють: вокальний ансамбль “Вишиванка”, ансамбль сопілкарів  “Дударики”, школа образотворчого мистецтва, гурток різьби по дереву, гурток “Юний хімік”, ансамбль народних інструментів, танцювальні колективи; працює музична студія, театр “Ляльки і люди” та спортивний клуб з плавання “Аква-Віта”.

Де: вулиця Василя Симоненка, 6. 

Директор: Скоропад Ярослава.

Контакти: сайт.

Класична гімназія при Львівському національному університеті імені Івана Франка

Класична гімназія при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Фото - з відкритого доступу

Серед списку найкращий шкіл України ця гімназія зайняла 61 місце з середнім балом ЗНО – 173. Вона була створена у липні 1992 року,як Львівська гуманітарна гімназія для юнаків. Однак у 1996 році вже функціонувала як Львівську державну гуманітарну гімназію при Львівському державному університеті імені Івана Франка. Останнє перейменування гімназії було у 1999 році, до сьогодні вона носить нову назву. Учні там поглиблено вивчають гуманітарні предмети: іноземні мови (англійська — вивчається поглиблено, німецька та класичні мови — латинська та старогрецька мови), історію, правознавство, географію, українську мову та літературу. 

Де: вулиця Порохова, 3.

Директор: Джала Юрій.

Контакти:  (032) 237 21 68; сайт. 

Львівська лінгвістична гімназія Львівської міськради 

Львівська лінгвістична гімназія Львівської міськради. Фото - з відкритого доступу

На 64 місці у рейтингу опинилася Львівська лінгвістична гімназія з середнім балом ЗНО – 168,6. Заклад відкрили у 1906 році, як Першу українську дівочу гімназію (приватна установа Сестер Василіанок). Ініціаторами її створення стали “Клуб Русинок у Львові” вчителі Академічної Гімназії. Фундатором цієї школа був Андрей Шептицький. Згодом у 1939 році гімназію перетворили у школу №4, а з 1954 року там почали поглиблено вивчати англійську мову.  З 2006 року заклад отримав статус Лінгвістичної гімназії, де учні вивчають англійську, німецьку, польську, чеську, французьку, італійську та грецьку мови. Серед відомих випускників – Ірина Левинська, Катерина Зарицька та Богдана Світлик, Богдан Ступка і Святослав Вакарчук. 

Де: вулиця Кирила і Мефодія, 17А, Львів.

Директор: Олег Маринюк.

Контакти: (032) 26-00-416, сайт.

Ліцей №37

Ліцей №37. Фото - з відкритого доступу

92 місце у списку найкращих шкіл України зайняв Львівський ліцей №37 з середнім балом ЗНО – 171,5. Його заснували ще у 1892 року. Ініціатором створення за цією адресою інтернату для студенток Вчительської семінарії стала Антоніна Махницька. Він фінансувався за кошти графинь Феліції з Ґолєвських, Дідушицької та Цецилії Бадені. При інтернаті були пекарня, сад, город і корівник. У 1930-х роках на території збудували нову семінарію, де навчали вихователів дитячих садочків. Вже згодом тут створили школу №37 із поглибленим вивченням французької мови.

Де: вул. Солодова, 6, Львів.

Директор: Володимир Оверко.

Контакти:  (032) 27-59-436, сайт.

Львівська українська гуманітарна гімназія ім. Олени Степанів

Львівська українська гуманітарна гімназія ім. Олени Степанів. Фото - з відкритого доступу

Від 1901 року за ініціативою Окружної шкільної Ради Львова почали будівництво чотирьохкласної школи імені ксьондза Августина Кордецького. Відкрили її 6 липня 1903 року. Із 2003 року тут створили Львівську українську гуманітарну гімназію, яка стала правонаступницею спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 56 з поглибленим вивченням англійської мови. У 2020 році заклад зайняв 105 місце у всеукраїнському рейтингу шкіл з середнім балом ЗНО – 168. 

Де: вул. О.Степанівни, 13

Директор: Олена Степанів.

Контакти: (032) 233-04-33, сайт.

Львівська гімназія “Престиж” 

Львівська гімназія "Престиж". Фото - з відкритого доступу

113 місце у рейтингу посіла Львівська гімназія “Престиж” з середнім балом ЗНО – 165. Вперше про цю школу написали в 1914 році. Тоді це була “Початкова приватна школа ім. Ленартовича”, де навчалися хлопчики та дівчатка. Після Другої світової у закладі стали поглиблено вивчати англійську мову, а школу назвали №53.  Гімназією “Престиж” школа стала із 2007 року. Там традиційно вивчали англійську мову (учні щороку складали Кембриджський іспит на знання мови) та додала вивчення німецької. Гімназисти постійно займають призові місця у різноманітних олімпіадах та беруть участь в освітніх обмінах з Нідерландами, Канадою, Мальтою, Швецією та Польщею.

Де: вулиця Ветеранів, 11, Львів.

Директор: Богдан Волошин.

Контакти: (032) 233-33-02, сайт.