10 скелетів воїнів УПА: науковці знайшли рештки жителів Львівщини та інших областей. Фото

logo


Поховання воїнів УПА з Львівщини виявили у селі Лідихів, що на Тернопільщині. Там також знайшли рештки жителів Рівненської та Тернопільської областей. Загалом натрапили на 10 скелетів.

Про це повідомили у “Суспільне.Тернопіль”.

“На Пагорбі Слави останки не Кузнєцова, а німецького солдата”: львівський історик зробив гучну заяву

Подробиці знахідки

Рештки зараз вилучають з місця поховання. Унікальність цієї експедиції у тому, що імена воїнів відомі.

Пам'ятник УПА

“Це повстанці, які загинули в 1944 році в бою з військами НКВС. У тому бою загинули 28 упівців. Це братська могила їх поховали місцеві, тіла укладені анатомічно правильно. Загинули воїни УПА в холодну пору. Зброї нема, є особисті речі бійців” – йдеться у повідомленні.

Також зазначено, що науковцям вдалося знайти родичів одного із загиблих.  Всі знайдені скелети передадуть на дослідження антропологам. Після цього рештки перепоховають.

Останки

Інші новини про події на Львівщині

22 жовтня 2021 року депутати львівської міської ради вчергове відмовилися віддавати на перепоховання останки легендарного радянського розвідника Миколи Кузнєцова його родичам в Росію.
7 жовтня 2021 року фахівці меморіально-пошукового центру “Доля”, проводячи пошуково-ексгумаційні дослідження поблизу села Соколівка Львівської області, знайшли масове поховання жертв НКВС. Це вже не перша жахлива знахідка археологів на теренах Львівщини, яка через смерті сотень людей нагадує сучасникам про ціну свободи національної держави.