7 лайфхаків для мандрівників

logo


14.07.2016 21:00

У Львові триває урбан-фестиваль «Твій простір». У його рамках відбуваються цікаві лекції, присвячені мандрам. Оскільки літо – найкращий час для подорожей, ми записали найцікавіше із виступу Володимира Гринюка, мандрівника із 10-річним стажем, який погодився розкрити свої професійні таємниці, пише StudWay.

Як розрахувати бюджет мандрівки?

Варто брати за основу витрати середньостатистичного європейського бекпекера (самостійного туриста). Це приблизно $30 на день. Із них $10 – на харчування, $10 – на проживання, $10 – на транспорт. Звісно, денні витрати можуть бути різними у різних країнах. Можна на Кавказі день прожити на $10, а у Європі знадобиться і $50.

Окрім того, є разові витрати – квиток на літак, віза, спорядження, усілякі дозволи, щеплення. Наприклад, якщо ти вирішиш відвідати один із національних парків Африки, то вартість квитка складе левову частку твого бюджету. Приблизно $60-70. А якщо хочеш подивитися на горил, то ціни можуть сягати і $1000. Отже, твій бюджет поїздки – це сума разових і денних витрат.

Де знайти приблизні ціни?

Не відкрию Америки, якщо скажу – в Інтернеті. Але варто дивитися записи, читати дописи на форумах не старіші 1-2 років. Адже цінам властиво підвищуватися. Найкраще читати закордонні ресурси – там найсвіжіша інформація. Справа у тому, що для Європи поїхати кудись на рік – зовсім не дивина. В Україні мандри іншими країнами зараз теж стали дуже популярними.Як зекономити на проїзді?

Я не дуже люблю автостоп, особливо в Україні. Чому? Бо багато незручностей. Не кожен готовий до них. Можна кілька годин стояти на дорозі у спеку. Можна не митися кілька днів, бо банально нема умов. Можна в один день наїстися досхочу, а в інший – не мати і тріски у роті. Україну краще проїхати поїздом. Особливо студентам, для яких діють знижки на квитки.

Рекомендую переліт на літаку, зараз це стало доступніше. Багато бюджетних авіакомпаній пропонують дешеві квитки до Стамбулу. За акцією можна знайти і за $50 в обидві сторони. А уже зі Стамбулу можна стопити. Щоб зекономити на перельотах, варто моніторити лоукости (оператори, які пропонують дуже дешеві авіаквитки). Наприклад, Wizz Air (літає з України) чи Ryanair (літає з Польщі, Угорщини, Прибалтики тощо).

Як зекономити на проживанні?

Селитися варто по каучсерфінгу. Це мережа, яка поєднує людей, що хочуть пожити у когось під час мандрівки і тих, хто готовий їх прийняти. Найважливіший принцип – тобі ніхто нічого не винен. Тебе не зобов’язані годувати, показувати щось, розповідати. Не тільки бери щось у людей, але й віддавай щось натомість. Правилом хорошого тону вважається привезти зі своєї країни якийсь сувенір. Наприклад, я в Ірані подарував господареві дому коробку цукерок «Зоряного сяйва». Вона здійняла справжній фурор. Ні він, ні його друзі такого раніше не бачили. Також було б добре приготувати щось із національної кухні. Я такого не практикував, бо кулінар з мене поганий. Але загалом це хороша практика.

Ще один варіант – розіпнути намет. Але не усюди це можливо. У центрі міста його не поставиш. Можна десь за містом, у полі, але часто, особливо на Кавказі, це дуже складно через гірський ландшафт.

Як не знайти зайвих проблем у чужій країні?

Часто стикався з тим, що місцеві пропонують тобі випити. Особливо на Кавказі. Проблема у тому, що вони уміють пити, а от ми – ні. Їхній секрет: наливають повну чарку, а п’ють лише трішки. Я розгадав його не одразу. Для них нормально сісти за кермо нетверезим.

Варто бути обережним також тоді, коли подорожуєш з коханою людиною. Десь на Сході обов’язково запитають, чи ви – чоловік і жінка. Якщо скажете, що ні, то є небезпека, що до дівчини почнуть чіплятися.

Як краще зберігати гроші?

Якщо ти їдеш у розвинену країну, то сміливо бери із собою банківську карту. Якщо у не надто розвинену, то будь готовим до того, що «пластиком» зможеш скористатися лише у аеропорті, готелі, центральних супермаркетах. Тому варто брати із собою готівку. Як її зберігати? Раніше я зашивав гроші у штани на поясі. Тепер відкрив для себе поясну сумку – вона тілесного кольору, невеличка й пласка. У неї поміщається буквально паспорт і банкноти. Її фіксуєш на поясі й кладеш у штани. Можеш бути спокійним.

При собі треба мати небагато грошей. Це для того, щоб у випадку пограбування багато не вкрали. Хоча зі мною такого не траплялося жодного разу. Користуватися варто доларами. Їх використовують усюди. Євро – у Європі та сусідніх до неї країнах (місцевих валют там узагалі не бачу, коли мандрую).

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter