Археологи натрапили на кераміку ХІІІ століття під час розкопок на площі Галицькій у Львові

logo


На місці реконструкції фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій у центрі Львова археологи натрапили на нові знахідки. Серед них – найдавніші уламки кераміки, що датуються ХІІІ століттям, залишки дерев’яного шляху та особливості форми храму, який досліджують.

Як повідомляє Рятівна археологічна служба, найновіше відкриття дослідників – це форма костелу Воздвиження Чесного Хреста 1530-х років будівництва, руїни якого зараз і вивчають науковці. За словами археолога Юрія Лукомського, як виявилося, фундаменти будівлі є незвичної для Львова восьмигранної форми, хоча на міських картах його позначали у вигляді квадрата.

Археологи частково натрапили на огорожу костелу та два фрагменти дерев’яного мощення. Вчені припускають, що це може бути частина давньої дороги, що вела у місто. Проте це питання ще потребує додаткового вивчення.

фото Рятівної археологічної служби

«Найдавніші артефакти, які вдалось виявити на ділянці, – уламки кераміки, що датуються ХІІІ ст., часом першої писемної згадки про Львів! До найраніших знахідок, що датуються XIV ст, також відносимо металеві цвяхи, перстень і монету часів Людовика Угорського або Казимира ІІІ», – розповідають археологи.

Також на ділянці, яку розкопують, біля костелу виявили рештки близько 10 людей. Частина поховань, за даними істориків, розташовані у правильному анатомічному положенні, в дерев’яних трунах. Деякі орієнтовані на схід, що може свідчити про поховання священиків.