Архієпископ РПЦ послав львівських активістів “сосати гуцульські смерічки”, – ФОТО

logo


12 грудня голова політради Української Галицької Партії, юристка Ірина Моряк подала заяву в правоохоронні органи щодо скандального коментаря ректора Почаївської духовної семінарії Російської православної Церкви в Україні архієпископа Іова Шумського (Смакоуза), який служить у Тернопільській єпархії з 2018 року.

Як розповіла Ірина Моряк у коментарі для 032.ua, упродовж двох місяців вона з командою реалізує на Галичині та в інших областях України ініціативу “Різдво зі світом”, якою виносить на обговорення питання дати святкування цього важливого для християн дня.

“Ініціатива спрямована не на перенесення дати Різдва, а на початок суспільного діалогу. Ми маємо зустрічі з різними громадами, для того, аби почути людей і поспілкуватися. Два тижні тому ми з командою були в Почаєві, де упродовж суботи й неділі стояли з наметом цієї ініціативи, пояснювали чому ми за святкування Різдва, що пропонуємо тощо”, – пояснила співзасновниця “Різдва зі світом”.

Активісти УГП у Почаєві

Попри те, що багато хто застерігав львів’ян від поїздки у Почаїв, усе там пройшло мирно й доволі активні. Тамтешні люди були привітними, жодних інцидентів не було. Але за 5 днів після відвідин Почаєва, львів’янам надіслали посилання на статтю солідного видання “Релігійна правда”, яке розповідало про в’їдливі коментарі владики Іова в сторону ініціативних людей.

Ректор Почаївської семінарії архієпископ Шумський написав у коментарях на своїй сторінці у Facebook, що після всеношної дізнався про “партію гуцулів”, яка агітувала за те, щоб “у нас все було не так, як у москалів”. Духівник також “по-доброму” “послав їх на рідні полононини смоктати смерічки та дути в трембіти”.

Скріншоти зі сторінки архієпископа Іова ШумськогоСкріншоти зі сторінки архієпископа Іова Шумського

“Для нас це дуже обурлива ситуація, тому що це не просто мешканець Почаєва, а духівник, який має управлінські обов’язки й відповідає за навчально-виховний процес семінаристів. Такі висловлювання є розпалюванням ворожнечі серед суспільства і підпадають під статтю 161 Кримінального кодексу України”, – заявила Ірина Моряк, яка сьогодні в Києві написала заяви на архієпископа в Нацполіцію та Генпрокуратуру України та звернулася за роз’ясненням в Міністерство культури, яке має відповідне управління по справах релігії, де такі питання вивчають і надають їм правову оцінку.

У тому, що користувач соцмережі Victor Job є саме ректором Почаївської семінарії, жінка переконана, і не лише через публікацію у солідних релігійних ЗМІ, а й тому що інформацію про це підтвердили мешканці Почаєва, які знайомі з архієпископом.