Бруківка, вібрація та шум: як зробити вулицю Вітовського комфортною для життя

logo


На громадських слуханнях у Львові вирішували питання щодо майбутньої реконструкції території між трамвайним депо, яке розташоване на вулиці Вітовського та площі Івана Франка. Під час зустрічі львів’яни мали нагоду розповісти, що саме робить цю територію некомфортною для життя, а разом із представниками влади намагалися знайди шляхи вирішення проблемної ситуації.

Кореспондент сайту 032.ua відвідав громадські слухання, почув думки мешканців нашого міста та головного архітектор Львова Юліана Чаплінського, який розповів, чому назріла потреба в реконструкції території та представив попередні напрацювання щодо проведення майбутні робіт.

Чому вулиця Вітовського є некомфортною.

Як пояснив Юліан Чаплінський, реконструкція буде відбуватися на ділянці від вул.Вітовського до площі Івана Фрака. На думку головного архітектора, потреба в реконструкції цієї території назріла вже давно.

“Це перехрестя дуже конфліктне, тут постійно виникають затори. Також, вулиця Вітовського мала бути плановий ремонт, але в рамках досліджень, які проводила міська рада з’ясувалося, що старий колектор в аварійному стані. Більше того – площу постійно підтоплює, що вимагає інженерного втручання та зміни інженерних комунікацій”, – сказав Чаплінський.

Що турбує мешканців.

Проблем у мешканців цього мікрорайону назбиралося дійсно, багато. Чимало присутніх нарікали на занадто сильну вібрацію від руху трамваїв, внаслідок чого руйнуються фасади деяких будинків.

Так, мешканець Вітовського – Турецької Андрій Комар розповів, що внаслідок вібрації поблизу житлових будинків відбувається зсув землі.

“Вібрація збільшилась приблизно 7-8 років тому, і цей процес відбувається досі. На перетині вулиць Вітовського – Турецької відбувається зсув землі, утворюються провалля. Напевно, частково це пояснюється руйнацією колектора”,, – розповів пан Андрій.

Натомість, пані Тамара, яка мешкає в житловому будинку на вулиці Вітовського, 5а, зазначила, що багатьох мешканців турбує громадський транспорт та автівки, водії яких розганяють занадто велику швидкість.

“Треба цю проблему якось вирішити, бо водії дійсно дуже швидко тут їздять. І були вже трагічні випадки. Крім того, по вулиці, як на мене, курсує забагато громадського транспорту. Ми розуміємо, що це важлива транспортна розв’язка, але від їзди трамваїв тут ніби стається маленький землетрус”.

Окремою темою для розмови стала можливість відновлення Пелчинського ставу, поблизу парку культури. Під час жвавої дискусії, яка виникла між людьми, онозначної позиції щодо цієї ідеї серед мещканців не було – одні були не проти ставка, інші ж категорично виступали проти.

“Я хочу попередити, що ми будемо боротись. Ми проти ставу, бо тоді зміниться мікрокрімат і тут з’являться комарі”, – зазначила пані Наталя, жителька вул.Болгарської.

Нагадаємо, раніше наше видання публіковало матеріал про можливе відновлення Пелчинського ставу у Львові, який існував на початку 19 століття.

Натомість, директор парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького Олександр Молодий, в коментарі нашому кореспонденту розповів, що мріє аби на вулиці Вітовського залишили бруківку, але зробили якісний ремонт.

“Частина вулиці Вітовсього – траса довоєнної Формули-1. І ви знаєте, що вже кілька років поспіль в нашому місті відбувається “Леополіс Гранд Прі”. Було би просто блискуче, якщо на цій дорозі залишать бруківку і зроблять якісний ремонт. Тоді можна було проводити ці змагання на більш якіснішому рівні”, – сказав Молодий.

Коли розпочнеться реконструкція.

Юліан Чаплінський під час зустрічі запевнив всіх присутніх, що їхні побажання обов’язково будуть враховані під час майбутньої розробки проекту. Надалі готовий проект ще має пройти нове обговорення, після чого його в зручному форматі опублікують для мешканців. В кінцевому варіанті проекту вже передбачать кошторис та терміни виконання робіт. Орієнтовно, реконструкційні роботи на вулиці Вітовського мають розпочатися у 2018 році.