Бути помічником Святого: як у Львові діє Фабрика Миколая, – ФОТОРЕПОРТАЖ

logo


Увесь Львів для волонтерів поділений на райони та мікрорайони. Кожен мікрорайон має багато конвертів, у кожному з яких зазначено від 10 до 15 адрес дітей, куди потрібно занести подарунки. Інформацію на Фабрику Миколая подають в основному зі шкіл, від класних керівників дітей, та – з соціальних служб.

Подарунок від Святого отримують діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, родин учасників АТО. На вишколах волонтерам розповідають про те, які подарунки та в якій кількості класти для дітей різного віку. У стандартний пакунок входить: жменька різних цукерок, іграшки, книжка, канцелярські приладдя (фломастери, альбом, зошити), і засоби гігієни.

“Усі подаруночки – особливі та унікальні, адже їх пакує кожен волонтер на свій розсуд”, – зазначає Кароліна.

Читайте також: Стефанія Шабатура: львівська килимарниця, що зуміла протистояти радянському режиму

На Фабриці є декілька столів, кожен з них густо засипаний або іграшками, або книжкам, або канцелярськими приладдями, за кількома іншими сидять волонтери. У кожного – свої обов’язки.

При вході є столик, за яким волонтери приймають подарунки. Коли люди приносять пакунки, волонтери записують, що саме принесли та у яких кількостях. Є також стіл оргкомітету, за яким постійно (з 10:00 до 19:00) є хтось з організаторів, які координують групи з різних районів: пропонують обрати конверт з адресами, видають номер групи, записують час, коли кожна група може забрати подарунки з Фабрики 18 грудня та розвезти по домівках.