Часник не допоможе. Львів’янам розповіли, як вберегтися від грипу та ГРВІ

logo
148694_chasnik_ne_dopomozhe_lviv_janam_rozpovili.jpeg


Як захиститися від інфекції та що потрібно робити, коли ви вже захворіли, розповіли працівники департаменту охорони здоров’я ЛОДА.Фото: amizon.ua

Фото: amizon.ua

Директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак та головна позаштатна спеціалістка департаменту Наталія Тімко під час брифінгу розповіли про епідеміологічну ситуацію у Львові та області.

Відомо, що за минулий тиждень на Львівщині зафіксували 9 тисяч хворих на інфекційні захворювання, надалі їх кількість може збільшитися. Проте, як зазначає Наталія Тімко, епідемії грипу в Україні поки що немає. Пік захворюваності серед населення припадає на зимові місяці, тому важливо знати, які заходи профілактики проти інфекційних хвороб є насправді дієвими.

Як попередити захворювання
Вакцинуватися

Вакцинація не належить до обов’язкових заходів, проте вакцину можна купити у аптеках (приблизна ціна 140 гривень). Наталія Тімко зауважила, що після щеплення імунітет формується протягом 2-х тижнів, а ефект від вакцини буде діяти півроку. Тому усі, хто отримав щеплення минулого року, цьогоріч також підпадають у зону ризику.

Ірина Микичак закликає насамперед вакцинуватися медичним працівникам, працівникам сфери обслуговування, торгівлі та транспорту. Також вона наголосила, що вакцинація не дає 100% захисту від хвороби, проте залишається найбільш дієвим способом захиститися від ускладнень (пневмонія, мінінгіт, ураження серцево-судинної системи). Отримати ускладнення ризикують люди похилого віку, діти, вагітні, а також пацієнти із цукровим діабетом та надмірною вагою.

Єдиним протипоказанням проти щеплення є рідкісна алергія на курячий білок.

Наталія Тімко зазначила, що вакцина не може викликати захворювання, бо містить у собі лише частину оболонки вірусу, яка здатна викликати імунітет.

Купити вакцину можна лише за рекомендацією лікаря. Потрібно підійти в аптеку разом із рекомендацією та з охолоджувальним об’єктом (наприклад сумка-холодильник), а після покупки обов’язково зберегти чек з датою і годиною продажу. Якщо аптека знаходиться близько до кабінету щеплення, то можна обійтися і без охолодження вакцини.

Інші профілактичні заходи

Вести здоровий спосіб життя. Більше рухатися і менше користуватися громадським транспортом.

Купити в аптеці назальний спрей, або ж зробити його самотужки: сіль розчинити у воді та періодично промивати ніс протягом дня.

Користуватися антисептиком для рук або вологими серветками, щоб знизити ймовірність потрапляння мікробів до дихальних шляхів.

Часник не захищає від інфекцій. Якщо вживати часник і думати, що ближче одного метра до вас ніхто не підійде, то це все одно не дає гарантії залишитися здоровим, зазначає Наталія Тімко.

Що робити, якщо ви вже захворіли

Насамперед потрібно звернутися до сімейного лікаря та на час перебігу хвороби залишатися вдома.

Не довіряти усім препаратам, що рекламують на телебаченні. Ефективність таких препаратів не завжди доведена.

Часто провітрювати кімнату, змінювати постіль та проводити вологе прибирання.

Для хворого потрібно виділити окремий посуд.

Усім, хто часто знаходяться біля хворого, рекомендують зробити вакцинацію протягом трьох днів.

Олеся Шеремета


А поділитися?